Zmarszczki na szyi zabiegi, Warszawa

Wiek kobiety ocenia się po twarzy, szyi, dekolcie dlatego pamiętajmy o naszej szyi, aby wyglądała równie pieknie jak twarz.

Zadzwoń na recepcję (Warszawa): 785 170 871

Jak odmłodzić szyję i dekolt?

Wiek kobiety oceniamy po wyglądzie twarzy, szyi i dekoltu. Niestety wiele Pań skupia się jedynie na twarzy, zapominając, że skóra szyi jest wiotka i cienka, i szybko ulega procesowi starzenia.

Istnieje wiele zabiegów wykorzystywanych do rewitalizacji szyi, począwszy od mezoterapii igłowej, poprzez podawanie w głbokie zmarszczki szyi kwasu hialuronowego, czy zakładanie nici. Wszystkie te metody dają ładne efekty estetyczne, dobieramy zabiegi do rodzaju skóry, stopnia jej uszkodzenia, zwiotczenia. Modelując szyję skupiamy się głównie na dwóch aspektach: wypełnianiu poprzecznych pierścieni Wenus (to są te obręcze zagiętej skóry), oraz nawilżaniu i napinaniu wiotkiej skóry szyi, często nieelegancko nazywanej szyją indyczą.

pomarszczona szyja
wypełnienie szyi kwasem hialuronowym
osocze bogatopłytkowe na szyje

Obręcze Wenus, indycza szyja

Opisując zmiany na szyi najczęściej widzimy na niej występowanie tzw. obręczy Wenus. Są to zmarszczki biegnące w poprzek szyi, 2, lub 3. Mogą być widoczne w młodym wieku, wynika to często z uwarunkowania genetycznego, lub też są efektem naszych codziennych nawyków: pochylania głowy przy pracy na laptopie, smartfonie, czytaniu książek. Skóra indyka nazywamy pomarszczoną, odwodnioną i wiotką skórę szyi, która jest nieestetyczna, zmusza nasze pacjentki do stosowania golfów,  chustek, czy innych metod jej zamaskowania.

Jak się pozbyć zmarszczek na szyi?

Szyja jest bardzo wdzięczna do pracy nad nią, mamy wiele metod, które ją odmładzają. Warto zacząć od zabiegów mezoterapii igłowej, która ma na celu nawilżenie skóry szyi, odżywienie jej, poprawę jej struktury. Mezoterapię igłową możemy stosować zamiennie ze wstrzykiwaniem osocza bogatopłytkowego. Różnica między tymi dwoma terapiami jest następująca: mezoterapia nawilża i odżywia skórę, osocze pobudza skórę do podziałów komórkowych, stymuluje tworzenie nowych włókien kolagenowych.  Efekt mezoterapii zobaczycie od razu, na efekt działania osocza trzeba poczekać 3-4 tygodnie.

Poza zabiegami mezoterapii, w szyję często wstrzykujemy toksynę botulinową. Botoks ładnie rozprostowuje pierścienie Wenus, powoduje także wyprostowanie drobnych zmarszczek szyi, relaksuje szyję. Często łączymy go w jednej strzykawce z mezoterapią igłową, uzyskując wielokierunkowe działanie. Głębokie pierścienie Wenus możemy delikatnie wypełnić kwasem hialurnowym, na rynku mamy wiele plastycznych, niezbyt gęstych kwasów hialuronowych, które idealnie nadają się do tego celu. Zabieg przeprowadzany jest głównie kaniulą, aby nie zrobić zbyt dużo siniaków. Produkty wykorzytywane do tego celu to często mieszanki usieciowanego i nieusieciowanego kwasu hialuronowego. 

Wiele naszych pacjentek docenia regenerującą role hydroksyapatytu wapnia, jego także możemy podać w szyję, dekot, stosując odpowiednie rozcieńczenia. Jest to jednak podanie off label, tzw. pozarejestracyjne.

Jak wykonuje się zabieg wypełnienia zmarszczek na szyi?

Kwas hialuronowy może być w skórę szyi wstrzykiwany za pomocą igły, lub kanuli. Ja osobiście wolę kaniulę, ponieważ skóra szyi jest cienka i delikatna, podantna na siniaki. Kaniula nie powoduje siniaków, jest delikatna dla tkanek. W trakcie zabiegu leakrz wykonuje 2 nakłucia, po obu stronach szyi do wprowadzenia kaniuli. Są one niebolesne. Następnie, po wprowadzeniu kaniuli pod skórę lekarz podaje produkt wachlarzowo, zostawiając jego niewielkie ilości pod każdą zmarszczką. Sam zabieg jest niebolesny, dodatkowo do zabiegu wykorzystujemy kwas hialuronowy ze znieczleniem, więc  zabieg dla pacjenta jest komfortowy. Po zakończeniu zabiegu lekarz masuje delikatnie szyję, równomiernie układając kwas hialuronowy.

Efekt wypełnienia szyi kwasem hialuronowym jest widoczny po zakończeniu zabiegu. W zależności od wykorzystanego kwasu utrzymuje się od 12 -15 miesięcy. Kwas hialuronowy potrzebuje około 2 tygodni aby ostatecznie ułożyć się w tkankach, związać cząsteczki wody, rozprężyć się. Kwas hialuronowy powoduje nawilżenie skóry szyi, poprawia jakość skóry, wygładza zmarszczki szyi.

Nieudane wypełnienie zmarszczek na szyi kwasem hialuronowym

Kilka słów o nieudanych wypełnieniach szyi. Skóra szyi jest bardzo delikatna i cienka, jeżeli wybieramy produkt do jej wypelnienia powinna być to mieszanka nieusieciowanego z usieciowanym kwasem hialuronowym, produkt miękki, plastyczny, niezbyt gęsty. Jeżeli lekarz wybierze kwas hialuronowy, który nie jest dedykowany do okolicy szyi, na szyi powstaną grudki i nierówności. Grudki te utrzymują się od 2-3 lat, jedynym rozwiązaniem tego problemu jest ich rozpuszczenie hialuronidazą. Na szczęście dla pacjentów, rzadko zdarza się infekcja, zakażenie bakteryjne szyi, w takich sytuacjach stosowane są zwykle anytbiotyki, leki przeciwzapalne.

Zadzwoń : 785 170 871

Cennik

Wypełnienie bruzd szyi

1000 zł

Wypełnienie bruzd dekoltu

1000 zł

Mezoterapia szyi (nawilżenie, ujędrnienie)

350 – 1000 zł

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.

Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71