Wypełnianie i modelowanie policzków kwasem hialuronowym, Warszawa

Medycyna estetyczna to doskonałe rozwiązanie dla Twojego pięknego wyglądu!

Zadzwoń: 785 170 871

Co daje wypełnienie policzków kwasem hialuronowym?

Proces starzenia się skóry polega na zwiotczeniu skóry, utracie jej jędrności. Z wiekiem zanika tkanka podskórna wypełniająca przedziały tłuszczowe w naszej twarzy. Jedną z metod przywrócenia twarzy dawnych krągłości jest wypełnienie jej kwasem hialuronowym.

Wiele Pań obawia się nienaturalnie wielkich policzków, była to moda lat dwutysięcznych, gdy wypełniacze dopiero wchodziły na nasz rynek. Aktualne trendy oznaczają przywracanie naturalnego piekna, bez nadmiernego dodawania objętości, dlatego też teraz podajemy znacznie mniejsze ilości kwasu hialuronowego niż kiedyś, starając się uzupełnić jednynie ubytki objetości pojawiające się z wiekiem. Kwas hialuronowy wykorzystujemy głównie do przywracania utraconej objętości policzków, wypełniania bruzd nosowo-wargowych, wypełniania bruzd marionetek. Niewielkie ilości wykorzystywane są do nawilżenia ust, czy wypełnienia bruzd szyi.

wolumetria twarzy
wypełnienie policzków kwasem hialuronowym
wypełnienie policzków kwasem hialuronowym

Dlaczego policzki tracą swoją objętość?

Policzki tracą swoją objętość w trakcie chudnięcia, lub też w wyniku procesu starzenia się organizmu. Pod naszą skórą znajdują się przedziały tłuszczowe, które z wiekiem tracą swoją jędrność, ubywa w nich tkanki tłuszczowej. Policzki stają się mniejsze i opadają ku dołowi. Nasza skóra wiotczeje, twarz wygląda na starszą i bardziej zmęczoną. Aby przywrócić dawną jędrność policzków należy uzupełnić objętość starzejących się przedziałów tłuszczowych w twarzy. Wypełnianie policzków kwasem hialuronowym, polega na odtworzeniu pierwotnej objętości policzków, uzupełnieniu przedziałów tłuszczowych kwasem hialuronowym. Wypełnienie kwasem hialuronowym wykonywane jest głównie w celu odmłodzenia wyglądu twarzy, lub u osób młodych po dużym schudnięciu. W chorobach, w których dochodzi to zaniku tkanki tłuszczowej np. AIDS, zapadnięte policzki wypełnia się ze wskazań lekarskich, jest to działanie naprawcze.

Kwas hialuronowy idealny do wypełniania i modelowania policzków

Opisując zabieg wypełnienia policzków kwasem hialuronowym należy powiedzieć, że na rynku mamy bardzo dużo wypełniaczy które są stosowane do wypełnienia tkanek. Dobre firmy farmaceutyczne mają przygotowane różne linie produktowe, do wypełniania różnych okolic twarzyNie możemy podawać tego samego produktu w policzki i usta, nos i brodę. Produkty przeznaczone do policzków powinny być gęste, mocno usieciowane, zwykle stężenie kwasu hialuronowego przekracza wtedy 28mg/ml. Takie produkty gwarantuja pacjentowi odpowiedni efekt estetyczny i długi czas działania. Produkty te są twarde, i nie odkształcają się pod wpływem ucisku, trzymają swój kształt. Zwracajcie Państwo uwagę na rodzaj stosowanego produktu, produkt do ust, nie może być podany w policzki bo z założenia jest on miękki, elastyczny, współpracujący z ruszającymi się ustami. Produkt do ust nigdy nie uniesie ciężkich policzków, ani nie da Wam oczekiwanego  efektu estetycznego.

Przebieg zabiegu wypełniania policzków: wstrzykiwanie kwasu hialuronowego

Przed zabiegiem lekarz ocenia potrzeby pacjenta, uzgadnia z pacjentem ilość podanego kwasu hialuronowego, miejsce podania produktuPo dezynfekcji skóry, kwas hialuronowym jest wstrzykiwany w policzki za pomoca cienkiej igły, lub podawany jest za pomoca kaniuli. Niewielki dyskomfort może spowodować przebicie skóry, jedna sam zabieg nie jest bolesny. Kwas hialuronowy zwykle zawiera lignokainę, znieczulenie które sprawa że zabieg nie boli. Ważne jest umieszczenie kwasu hialuronowego na właściwej głębokości, w odpowiednich przedziałach twarzy, wtedy efekt utrzymuje się długo.  Zapraszamy do MediWell Beauty w Warszawie.

Kwas hialuronowy, czy hydroksyapatyt wapnia do wypełniania policzków?

Wypełniając policzki podajemy w nie naczęściej kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy ma dużą siłę unoszenia, wypełnia i uwypukla zapadnięte policzki. Jest on traktowany jako rodzaj czasowego implanta twarzy. Kwas hialuronowy jest przeznaczony dla kobiet, które chcą mieć wypełnione i zaokrąglone policzki.

Hydroksyapatyt wapnia to produkt, który działa nieco inaczej niż kwas hialuronowy. Hydroksyapatyt wapnia to biostymulator i wypełniacz, stymuluje on komórki skóry do odnowy, stymuluje tworzenie nowych włókien kolagenowych i elastyny, odmładza on twarz.

Jego siła unoszenia tkanek nie jest tak duża jak kwasu hialuronowego, dlatego daje naturalne efekty wypełnienia policzków. Często jest stosowany u mężczyzn, u których należy dodać nieco objętości w policzki, ale nie wolno ich zbytnio uwypuklać. Hydroksyapatyt dłużej utrzymuje się w tkankach niż kwas hialuronowy, długofalowo ma nieco lepsze działanie.

Co jeszcze na policzki poza kwasem hialuronowym?

Poza kwasem hialuronowym, oferujemy również nici liftingujące na opadające policzkiTen rodzaj zabiegu jest mniej inwazyjny niż tradycyjny lifting chirurgiczny i oferuje szybszą rekonwalescencję oraz mniej ryzyka powikłań. Efekty liftingu niciami są często widoczne od razu po zabiegu, a ich pełne rezultaty rozwijają się w ciągu kilku tygodni. Jeżeli są u Ciebie widoczne bruzdy nosowo-wargowe również wykonujemy zabieg, który pozwala pozbyć się tego problemu.

Nieudane wypełnienie policzków kwasem hialuronowym, powikłania po wypełniaczach

Kwas hialuronowy podany w okolicę policzków niekiedy migruje, może to być wynikiem podania złej jakości produktu, który nie pozostaje w miejscu podania, niekiedy jest to wynik podania kwasu hialuronowego w niewłaściwe miejsceKwas hialuronowy często przemieszcza się w okolice podoczodołową, widoczny jest jako zgrubienie, uwypuklenie skóry. Należy go wtedy rozpuścić enzymem hialuronidazą.

Rzadko po podaniu kwasu hialuronowego pojawiają się infekcje bakteryjne, ropnie. Jeżeli pojawi się stan zapalny jest on najczęściej związany z podaniem kwasu hialuronowego nieprawidłowo oczyszczonego, zawierającego w sobie zanieczyszczenia bakteryjne. Bardzo ważna jest odpowiednia jakość wstrzykiwanych produktów, ich rejestracja CE na terenie Unii Europejskiej, nie dzielenie ampułek pomiędzy pacjentów.

Zadzwoń : 785 170 871

Cennik

Wypełnienie policzków, 1 ml

1200 zł

Wypełnienie policzków, 2 ml

2000 zł

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.

Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71