Osocze bogatopłytkowe

„Wampirzy lifting”, naturalny zabieg na łysienie

Osocze bogatopłytkowe, fibryna

Terapia osoczem bogatopłytkowym, uzyskanym z krwi jest bardzo skuteczna w leczeniu nadmiernego wypadania włosów, łysienia androgennego, łysienia plackowatego.

Zawarte w osoczu krwi czynniki wzrostu, komórki macierzyste poprawiają jakość skóry głowy, odżywiają ją, aktywują cebulki włosowe przeprowadzając je ze stanu uśpienia w stan aktywny. Poza leczeniem farmakologicznym, leczenie osoczem bogatopłykowym uważane jest za bardzo skuteczne i efektywne, hamują wypadanie włosów, stymulują ich porost.

osocze łysienie, fibryna
plastyka powiek
plastyka powiek
Jakie są wskazania do zabiegu osoczem bogatopłytkowym?

Osocze bogatopłytkowe, fibrynę komórkową stosujemy do leczenia łysienia androgenowego u kobiet i u mężczyzn, do leczenia łysienia plackowatego, łysienia telogenowego, stosujemy go w przypadku nadmiernego wypadania włosów po ciąży, po okresie choroby, w stresie. Wykonujemy wtedy 3 zabiegi co 3 miesiące, wdrażając leczenie farmakologiczne.

Czy łysienie androgenowe może dotyczyć także kobiet?

Na łysienie androgenowe chorują kobiety i mężczyźni. Jest ono uwarunkowane genetycznie. Łysienie androgenowe to wypadania włosów z przedniej części głowy, włosy na potylicy zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn pozostają gęste. 

U mężczyzn linia włosów się przesuwa do góry w kierunku czubka głowy, tworzą się zakola i łysina centralna. U kobier łysienie androgenowe ma charakter bardziej rozlany, włosy wypdadają na całej głowie.

Na czym polega ostrzykiwanie głowy osoczem bogatopłytkowym?

Zabieg ostrzykiwania skóry głowy osoczem bogatopłytkowym jest analogiczny do ostrzykiwania skóry twarzy. Lekarz nabiera do strzykawki osocze, a następnie wstrzykuje je w skórę głowy zostawiają w każdym miejscu wkłucia niewielką ilość preparatu. Zabieg jest niebolesny dla pacjenta, trwa około 10 minut. Po zabiegu zalecamy pacjentomi powstrzymanie się od mycia głowy na około 24 godziny.

Kiedy widać efekty leczenia łysienia osoczem?

Łysienie traktowane jest jako choroba przewlekła, włosy rosną powoli. Dlatego też proces jego leczenia jest długi. Jeżeli u pacjenta wdrożymy leczenie farmakologiczne, regularne wcierki, stosowanie osocza bogatpłytkowego powinno dać efekty po około 6 miesiącach. Należy wykonać minimum 3 zabiegi co miesiąc, a następnie zastosować 6 miesięczną przerwę. Innym schematem leczenia jest podawanie osocza co 2 miesiące przez cały rok.

Jakie ostrzykiwanie głowy jest lepsze, mezoterapia igłowa, czy osocze?

Ostatnie publikacje naukowe wskazują, że osocze jest dużo bardziej skuteczne w leczeniu łysienia androgenowego, łysienia plackowatego. Czynniki wzrostu zawarte w osoczu krwi pobudzają cebulki włosowe i regenerują skórę głowy. Jednak wiele pacjentek ma przeciwwskazania do wykonania zabiegu osoczem bogatopłytkowym, dlatego też zalecamy jako alternatywę ostrzykiwanie skóry głowy produktami laboratoryjnymi typ mezoterapia igłowa. One poprawiają krążenie krwi w skórze głowy, dostarczaja do skóry witamin, mikroelementów, polinukleotydów.

Czy przetłuszczanie włosów nasila łysienie androgenowe?

U pacjentek z łysieniem androgenowym, bardzo często dochodzi do przetuszczania się skóry głowy. W łysieniu tym cebulki włosowe ulegają miniaturyzacji, są mniej wydajne, za to gruczoły łojowe które są na skórze głowy stają się bardziej produktywne, produkują więcej łoju. Rozwiązaniem tego problemu są szampony do włosów przetłuszczających się, szampony apteczne, które nie podrażniają skóry.

Stosuję zapisane leki, a włosy nadal wypadają, co należy robić?

Wielu pacjentów przychodzi do gabietu medycyny estetycznej skarżąc się na fakt, że mimo zastosowanego leczenia włosy nadal wypadają. Łysienie jest chorobą przewlekłą, na początku po zastosowaniu wcierek wypadają włosy telogenowe, te które nie mają kontaktu z cebulka włosową. Pacjenci traktują to jako niepowodzenie terapii, a jest to naturalna kolej rzeczy. Po wdrożeniu leków następuje poprawa, ale po jakimś czasie włosy nadal wypadaja, lub przerzedzają się.  Jest to tzw. sezonowe wypadanie włosów, nasilające się na wiosnę i na jesieni. Nie warto przerywać leczenia, bo tylko leczenie gwaratuje utrzymanie cebulek włosowych w dobrej kondycji.

Czy po serii zabiegów osoczem bogatopłytkowym można zakończyć leczenie?

Łysienie to choroba przewlekła, występują w niej okresy remisji i zaostrzeń, jeżeli pacjent uzyskał poprawę kliniczną może odstawić leczenie na np 6 miesięcy. Po tym czasie należy wykonać samokontrolę, lub udać się do lekarza, aby sprawdzić czy nie ma nawrot choroby

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu osoczem bogatopłytkowym?

Do zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego kwalifikujemy zdrowe pacjentki, pacjentki z chorobami autoimmunologicznymi powinny raczej wykonać zabieg mezoterapią igłową, niż osoczem. Nie kwalifikujemy pacjentów z chorobami infekcyjnymi na skórze głowy, pacjentów z HIV, WZW B, C, pacjentek w ciąży, czy karmiących piersią.

Czy po zabiegu osoczem na głowę mogę farbować włosy?

Nie można kobiecie zabronić farbowania włosów, ani chodzenia do kosmetyczki:). Przy łysieniu androgenowym można farbować włosy, jednak proszę tego nie robić tydzień przez zabiegiem i tydzień po zabiegu. Nie chcemy spowodować reakcji alergicznej, dlatego oba zabiegi dobrze jest zaplanować w kalendarzu. 

Ile kosztuje zabieg osoczem na włosy? Warszawa, Praga Południe

Cena zabiegu osoczem, w naszym gabinecie medycyny estetycznej jest podana tutaj.  W MediWell Beauty zabieg wykonuje lekarz, wykorzystując certyfikowane probówki, zarejestrowane do pobrania osocza. MediWell Beauty, ul. Kamionkowska 41/3, Warszawa, Praga Południe.

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.

Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71

U

Przydatne linki