Fale radiowe RF pod oczy - usuwanie zmarszczek

Termolifing mikroigłowy, zabieg poprawiający napięcie skóry, redukujący zmarszczki!

Zadzwoń : 785 170 871

Fale radiowe na zmarszczki w okolicach oczu

Radiofrekfencja mikroigłowa, zwana inaczej termoliftingiem mikroigłowym to połączenie fal radiowych i mikronakłuwania. Stosujemy ją do poprawy jędrności skóry twarzy, rewitalizacji skóry wokół oczu. 

Zabieg ten nie pozostawia obrzęków, siniaków, nie podrażnia skóry, jest mniej bolesny niż mezoterapia igłowa.

Działanie fal radiowych w okolicach oczu, polega na podgrzaniu tkanek, rozszerzeniu naczyń krwionośnych, poprawie odżywienia tkanek. Mikronakłucia stymulują skórę do produkcji nowych włókien kolagenowych. Terapia falami radiowymi pogrubia skórę okolicy oka, zwiększa napiecie tkanek, wygładza zmarszczki. Jest to zabieg, który nie wymaga specjalnego przygotowania.

 

 

fale radiowe pod oczy

Fale radiowe pod oczy - jak działają w połączeniu z mikronakłuwaniem?

Określenie radiofrekfencja, oznacza częstotliwość radiową. Radiofrekfencja mikroigłowa oznacza urządzenie medyczne, które emituje fale elektromagnetyczne o wysokiej częstotliwości (typowej dla fal radiowych). W urządzeniach medycznych fale te są powyżej 500 000 kHz (dla porównania w gniazdku tylko 50 kHz). Urządzenie to generuje prąd, o wysokiej częstotliwości, który płynie między dwoma elektrodami (urządzeniem, i płytką będącą tzw., elektrodą bierną).

Prąd płynie zatem od jednej elektrody do drugiej, między nimi znajduje się ciało pacjenta. Prąd podgrzewa tkanki, a jego zmienna częstotliwość stymuluje nasze komórki do regeneracji. Istnieje teoria szoku cieplnego, powstającego w trakcie działania radiofrekfencji, powstające w trakcie szoku cieplnego białka, neuromodulatory powodują regenerację skóry, tworzenie nowego kolagenu.

Głowica urządzenia do generowania fal radiowych może być wyposażona w mikroigiełki do nakłuwania skóry. Nakłucie skóry w trakcie podgrzewania skóry dodatkowo stymuluje nasze tkanki, zwiększa produkcję włókien kolagenowych w okolicach oczu. Jest to zabieg dużo mniej bolesny niż mezoterapia igłowa, nie pozostawia śladów, na drugi dzień pacjentka może wrócić do pracy.

Fale radiowe pod oczy - wskazania

W okolicy oczu mamy bardzo cienką skórę, która szybko ulega uszkodzeniu, ale również łatwo poddaje się zabiegom regenerującym.

Radiofrekfencję mikroigłową w okolicy oczu stosujemy głównie do ujędrnienia skóry powiek, przy wiotkiej skórze powiek, nadmiarze tkanek. Radiofrekfencja mikroigłowa bardzo skutecznie zmniejsza worki pod oczami, wygładza kurze łapki. Jest również bardzo skuteczna za zmarszczki dolnej powieki.

Fale radiowe pod oczy - jak wygląda zabieg?

Zabieg falami radiowymi okolic oczu jest szybki i niebolesny dla pacjenta. Po oczyszczeniu skóry z makijażu lekarz przykłada głowicę do skóry powiek i okolicy kurzych łapek, a następnie uwalnia impuls elektryczny.

Pracując w okolicy oczu pracujemy na skórze, nad częściami kostnymi oczodołu, nigdy na gałce ocznej. Skórę można naciągać przesuwać, tak aby objąć jak największy obszar zabiegowy.

Impuls energii to 1 s, cały zabieg trwa około 15 minut. Głowica generująca energię może być zupełnie gładka i obła, a może być zakończona igłami,  które przewodzą prąd do skóry, w jej głębsze warstwy. Zabieg z wykorzystaniem wersji igłowej jest skuteczniejszy, daje lepsze efekty odbudowy skóry.

Pacjent w trakcie zabiegu, zarówno przy użyciu głowicy obłej, jaki i wersji mikroigłowej odczuwa głównie ciepło, nie ból, jest to związane z prądem płynącym od jednej elektrody do drugiej.

Zalecamy wykonanie 4 zabiegów co 2 tygodnie. Po wykonaniu serii zabiegów skóra ujędrni się, poprawi się jej gęstość.

Fale radiowe pod oczy - przeciwskazania

Zabiegu radiofrekfencji mikroigłowej wykorzystuje prąd i fale o wysokiej częstotliwości. 

Nie kwalifikujemy do zabiegu kobiet w ciąży, karmiących piersią, osób z chorobami serca, zaburzeniami rytmu, rozrusznikiem serca. Zabiegu nie wykonujemy w trakcie aktywnych infekcji skóry, opryszczki wargowej, skłonności do bliznowców, zaburzonego procesu gojenia się skóry.

Zabiegu nie wykonujemy w trakcie leczenia immunosupresyjnego.

Fale radiowe pod oczy - efekty, pielęgnacja po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu falami radiowymi skóra okolicy oczu jest zaczerwieniona. Głowica ma kształt kwadratowy, dlatego wokół oczu widać niewielkie kwadraciki, miejsca przyłożenia głowicy do skóry.

Po 24 godzinach zaczerwienienie ustępuje, na skórze przez kilka dni mogą być widoczne ciemne punktu (miejsce gdzie przyłożona głowica spaliła naskórek). Punkty te się złuszczą, jest to naturalny efekt pozabiegowy, proszę się tym nie martwić. Po zabiegu pacjentki powinny stosować kremy nawilżające, filtry przeciwsłoneczne co 3-4 godziny, unikać basenu, sauny.

Zabieg falami radiowymi przede wszystkim zagęszcza skórę powiek, skórę wokół oczu. Staje się ona bardziej napięta.

Zmarszczki typu kurze łapki, czy zmarszczki na dolnej powiece wygładzają się. Z czasem, pod wpływem fal o wysokiej częstotliwości (po około 2-3 tygodniach od zabiegu) skóra zwiększa ilość kolagenu, w okolicy poddawanej zabiegowi.

Zadzwoń : 785 170 871

Cennik

Fale radiowe: okolica oka

300 zł

Fale radiowe: skóra twarzy

400 zł

Fale radiowe: twarz, szyja

500 zł

Fale radiowe: twarz, szyja, dekolt

600 zł

Fale radiowe: skóra obu dłoni

400 zł

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.
Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71