Fale radiowe RF na brzuch, ujędrnianie skóry

Fale radiowe połączone z mikronakłuwaniem to skuteczna metoda ujędniająca skórę brzucha, ud, czy pośladków

Zadzwoń: 785 170 871

Fale radiowe - działanie ujędrniające

Fale radiowe na brzuch, pośladki czy uda, to jeden z najbardziej popularnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznejZabieg ten działa na skórę poprawiając jej jędrność i napięcie skóry.

Radiofrekfencja mikroigłowa łączy w sobie dwa zabiegi, mikronakłuwanie igłami, oraz fale radiowe, działające bezpośrednio na skórę. Mikronakłucia pobudzają skórę, fale radiowe powodują podgrzanie skóry i obkurczenie włókien kolagenowych.

Zabieg ten jest zabiegiem, który może być wykonywany cały rok, jest przeznaczony dla osób z wiotką skórą, które nie mogą sobie pozwolić na długą rekonwalescencje po laserze frakcyjnym. 

 

fale radiowe na brzuch
ujędrnianie brzucha falami radiowymi przed i po
fale radiowe na skórę brzucha przed i po

Jak działają fale radiowe RF na brzuch, uda, pośladki?

Radiofrekwencja mikroigłowa jest urządzeniem wykorzystującym prąd elektryczny do generowania impulsów  o wysokiej częstotliwości, impulsów które pobudzają i stymulują skóręGłowica urządzenia zaopatrzona jest w jednorazowe kartridże z 25 igłami.

Na końcu igieł generowany jest impuls elektryczny, który pobudza skórę. Impuls elektryczny w skórze zamieniany jest w energie cieplną,  dlatego też pacjentki w trakcie zabiegu odczuwają ciepło w obszarze poddawanym terapii. 

Szok termiczny prowadzi do stymulacji skóry, skóra zmuszona jest to zainicjowania odnowy skóry właściwej, a w konsekwencji produkcji nowych włókien kolagenowych i elastyny. Lekarz przed zabiegiem decyduje o parametrach zabiegowych, ile energii ma wygenerować urządzenie w trakcie zabiegu, jak ma być rozłożona ta energia, aby nie spowodować poparzenia pacjenta.

Kiedy stosujemy fale radiowe?

Zabieg radiofrekfencji mikroigłowej jest polecany pacjentkom w celu spłycenia zmarszczek twarzy, zmarszczek wokół oczu, ust, drobnych zmarszczek policzka (sprawdź: fale radiowe na twarz), spłycenia zmarszczek dekoltu. Usuwania plas soczewicowatych, przebarwień posłonecznych na twarzy, dekolcie, oraz dłoniach, RF wyrównuje koloryt skóry. Ujędrniamy nią wiotką skórę brzucha, ud, ramion.

Radiofrekfencja mikroigłowa zmniejsza nadmierny łojotok skóry, zwęża pory skóry. Fale radiowe stosujemy do leczenia, usuwania rozstępów, zarówno czerwonych jak i białych, przebudowy blizn, zmniejszania blizn pozabiegowych.  Radiofrekfencja mikroigłowa jest zabiegiem stosowanym przez cały rok, może być wykonywany zarówno latem jak i zima.

Jak wygląda zabieg falami radiowymi na brzuch?

Zabieg radiofrekfencji mikroigłowej wykonujemy po oczyszczeniu skóry z makijażu i zdezynfekowaniu okolicy zabiegowej. Nie ma potrzeby stosowania znieczulenia, zabieg jest prawie całkowicie bezbolesny (u wrażliwych pacjentek możemy zastosować krem EMLA). W trakcie zabiegu końcówka zabiegowa jest przykładana do skóry, a następnie lekarz uwalnia impuls elektryczny z urządzenia.

Pojedyncze przyłożenie, strzał energii trwa około 1 sek., czas zabiegu zależy od wielkości okolicy poddawanej zabiegowi, zwykle nie przekracza 30 min. Głowica jest wyposażona w drobne igiełki, które w trakcie zabiegu wnikają w skórę na około 1 mm. Po zastosowaniu znieczulenia zabieg jest bezbolesny dla pacjenta. Ilość zabiegów zależy od wieku pacjenta i oczekiwań, a także okolicy poddawanej zabiegowi. W celu ujędrnienia skóry twarzy wykonujemy 3 zabiegi co 3 tygodnie, skóra brzucha, ud, czy rozstępy wymagają 4 spotkań co 2-3 tygodnie i mocniejszej stymulacji. Ilość zabiegów i możliwość uzyskania efektów określa lekarz podczas wizyty konsultacyjnej.

Jakie są zalecenia po zabiegu falami radiowymi na brzuch, uda, pośladki?

 Bezpośrednio po zabiegu radiofrekfencji mikroigłowej skóra pacjenta jest zaczerwieniona, widać niewielkie kwadraciki, miejsca przyłożenia głowicy do skóry. Po zabiegu lekarz nakłada na skórę krem pozabiegowy, który nawilża skórę. W ciągu 24 godzin po zabiegu należy nałożyć krem pozabiegowy kilka razy dziennie, najlepiej krem apteczny z grupy dermokosmetyków. Przez tydzień po zabiegu proszę o nie korzystanie z gorących kąpieli, sauny, należy unikać ekspozycji na słońce (obowiązkowe jest stosowanie kremów z filtrem SPF 50+, aby uniknąć przebarwień pozapalnych.

Ujędrnianie skóry brzucha falami radiowymi

Zabieg radiofrekfencji mikroigłowej jest polecany pacjentkom przede wszystkim w celu ujędrnienia skóry brzucha (a także ud, pośladków czy twarzy). Stosujemy go po ciąży na brzuch i biodra, po utracie masy ciała. Jest on także bardzo skuteczny na starzejącą się skórę. Radiofrekfencja mikroigłowa, zabieg falami radiowymi, powoduje obkurczenie włókien kolagenowych, a przez to obkurczenie skóry. Spłyca ona bruzdy i poprawia koloryt skóry. Po kilku zabiegach skóra wygląda dużo lepiej.

Usuwanie blizn za pomocą fal radiowych

Wiele moich pacjentek zadaje to samo pytanie, jak usunąć nowe i stare bliznyZawsze należy skonsultować się z lekarzem, ponieważ metod leczenia blizn jest wiele, zależą one od wyglądu blizny, jej wieku, ilości włókien kolagenowych w bliźnie. Jedną z metod radzenia sobie z płaskimi, ale brzydkimi bliznami jest radiofrekfencja mikroigłowa. Zabieg ten powoduje zamknięcie naczyń krwionośnych, obkurczenie brzegów blizny, zbliżenie ich do siebie. Radiofrekfencja mikroigłowa pomaga także ujednolicić kolor blizny, tak że przypomina ona otaczającą skórę.

Usuwanie rozstępów z brzucha, ud, pośladków za pomocą fal radiowych

 Rozstępy pojawiają się u nas w trakcie intensywnego wzrostu, lokalizując się na piersiach u kobiet,  biodrach, udach, pośladkach. Rozstęp to pęknięta skóra, najpierw przybiera on kolor czerwony, nastepnie z czasem bledniePacjentki chciałyby aby zmiana się jak najszybciej zgoiła nie pozostawiając śladu, aby to osiągnąć wykorzystujemy radiofrekfencje mikroigłową, fale radiowe. W trakcie zabiegu igły głowicy nakłuwają skórę z rozstępami, a energia płynąca przez igły stymuluje skórę i ją ujędrnia. Rozstępy zmniejszają się, stają się mniej widoczne.

Usuwając rozstępy radiofrekfencją mikroigłową, fale radiowe dodatkowo ujędrniają skórę obszaru na którym wykonywany jest zabieg. Skóra brzucha ujędrnia się, staje się bardziej napięta i jędrna. Tak samo reaguje skóra bioder, czy pośladków. Zabieg radiofrekfencji, fal radiowych na rozstępy wykonujemy w seriach, zwykle jest to 4 zabiegi powtarzane co 3 tygodnie. Ilość zabiegów zależy od problemu pacjenta i reakcji skóry na RF. 

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu radiofrekfencji igłowej (falami radiowymi)?

Zabiegu radiofrekfencji mikroigłowej nie przeprowadzamy w ciąży, okresie karmienia piersią. W przypadku zaburzeń rytmu serca, obecności rozrusznika serca, w chorobach  nowotworowych. Radiofrekfencja mikroigłowa, fale radiowe, nie powinny być stosowana w przypadku padaczki, u cukrzyków, gdy jest wszczepiona pompa insulinowa.

Zadzwoń : 785 170 871

Cena zabiegu:

Twarz

  600 zł

Twarz i szyja

 800 zł

Twarz, szyja, dekolt

  1000 zł

Skóra brzucha

  1000 zł

Skóra na pośladkach

  1000 zł

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.

Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71