Leczenie migreny botoksem

Botoks skutecznie leczy napięciowe bóle głowy, przewlekłe migreny

Zadzwoń: 785 170 871

Czy botoks jest skuteczny w leczeniu migreny? Warszawa

Migrena jest zwykle leczona lekami przeciwmigrenowymi i lekami  przeciwbólowymi, jednak ostatnie badania naukowe dowodzą dużej skuteczności botoksu w leczeniu i profilaktyce przewlekłej migreny.

Botoks leczy również ból głowy z odbicia, związany z nadużywaniem leków przeciwbólowych, który często towarzyszy przewlekłej migrenie i ją napędza. Przewlekła migrena stanowi poważny problem zdrowotny, u kobiet występuję 3x częściej niż u mężczyzn. Migrena całkowicie wyłącza pacjentów z codziennych czynności, pracy zawodowej.

Podstawowym mechanizmem działania toksyny jest blokowanie przesyłania impulsów nerwowych, zakłócanie komunikacji bólu i zatrzymanie tych sygnałów przed dotarciem do receptorów bólowych w mózgu.

Wstrzykując toksynę w mięśnie głowy i szyi jest ona wchłaniania przez nerwy i zakłóca neuroprzekaźnictwo związane z bólem. Pacjent nie odczuwa bólu związanego z napadem migreny.

botoks leczenie migreny
botoks bóle głowy
botoks napięciowe bóle głowy
leczenie migreny botoksem
leczenie migreny botoks

Jak wygląda zabieg leczenia migreny botoksem?

Zabieg leczenie migreny toksyną botulinową jest prosty. Polega on na podaniu botoksu w miejsca gdzie pacjent odczuwa ból. Istnieją zatwierdzone schematy podawania toksyny botulinowej przy leczeniu migreny.

Niekiedy modyfikujemy te schematy w oparciu o schemat bólu u pacjenta. Jeżeli pacjent ma migrenę jednostronną, można w tą stronę podać nieco więcej toksyny botulinowej, niż po stronie przeciwnej, jeżeli ból występuje w okolicy potylicznej, tam podajemy większą dawkę leku. Standardowo podawane jest 100 jednostek toksyny botulinowej, i od takiej ilości zaczynamy leczenie.

Jeżeli ta dawka jest mało skuteczna można zwiększyć ilość toksyny botulinowej przy podaniu za 3 miesiące.

Czy efekt wyleczenia migreny będzie odczuwalny zaraz po podaniu botoksu?

Toksyna botulinowa blokuje przewodnictwo nerwowe, dlatego też potrzebuje około tygodnia aby zaczeła działać. 

Pacjenci odczują ulgę po około tygodniu. Objawy migreny są różne, różne są też nasilenia bólu, nie zawsze toksyna botulinowa usunie wszystkie napady migreny, niekiedy migrena będzie nawracać. Naszym celem jest zmniejszenie ilości napadów migreny , osłabienie jej objawów.

Jak długo działa efekt leczenia migreny botoksem, czy trzeba powtarzać zabieg?

Po wstrzyknięciu toksyna botulinowa zaczyna działać po około 7-10 dniach. Jej działanie utrzymuje się 4-5 miesięcy. Potem, pacjenci zaczynają odczuwać nawrót dolegliwości. Zaleca się więc podawanie toksyny botulinowej regularnie co 6 miesięcy. Jeżeli migreny nie są zbyt częste można stosować botoks co 6-8 miesięcy.

Jakie są skutki uboczne leczenia migreny botoksem?

Botoks to neurotoksyna wytwarzana przez bakterie, tzw. jad kiełbasiany. To przeraża wiele naszych pacjentek, proszę jednak pamiętać, że dawki toksyny botulinowej wykorzystywanie w medycynie estetycznej, czy do leczenia migreny są niewielkie, i w takich dawkach toksyna botulinowa działa jako lek. 

W przypadku podawania toksyny botulinowej w okolicę czoła, głowy, karku ilość działań niepożądanych jest niewielka. Po podaniu wrażliwi pacjenci mogą odczuwać bóle mięśni, lub mieć objawy grypopodobne przez 1-2 dni. W przypadku mocnego ostrzykiwania czoła może dojść do delikatnego opadnięcia brwi.

Przeciwskazania do leczenia migreny botoksem

Przeciwskazania do podania toksyny botulinowej dotyczą kobiet w ciąży, kobiet karmiących piersią, osób uczulonych na albuminy, białko mleka kurzego. Nie podajemy toksyny botulinowej osobom w tracie chemio i radioterapii. Botoksu nie stosujemy u osób z chorobami mięśni, słabością mięśni.

Zadzwoń : 785 170 871

Cennik

Botoks, leczenie migreny, 100 jed

2000 zł

Botoks, napięciowe bóle głowy, 100 jed

2000 zł

Nie czekaj i umów konsultację!

Jeżeli masz napięciowy ból głowy, migrenę, zapraszamy na konsultację.

Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71