Ujędrnianie skóry zabiegi

Odmładzanie twarzy laserem frakcyjnym jest jedną z bardziej skutecznych metod usuwania zmarszczek, cofania czasu!

Zadzwoń na recepcję (Warszawa): 785 170 871

Ujędrnianie skóry twarzy, brzucha, ud laserem frakcyjnym

Jednym z najpopularniejszych i najbardziej skutecznych laserów medycznych wykorzystywanych do ujędrniania skóry, jest laser frakcyjny.

W medycynie estetycznej służy on do odmładzania twarzy, leczenia blizn potrądzikowych, usuwania rozstępów, usuwania przebarwień twarzy.

Laser frakcyjny nazywany jest laserem ablacyjnym, czyli uszkadzającym skórę, po to aby zainicjować proces gojenia i  regeneracji skóry. W przeciwieństwie do innych metod,  laser frakcyjny jest jedyną w pełni skuteczną i bezpieczną metodą leczenia głębokich blizn potrądzikowych.

Zabieg wykonywany laserem frakcyjnym polega na tworzeniu mikrouszkodzeń, wokół których pozostaje  nienaruszona tkanka, rozpoczynająca proces gojenia się skóry. W zależności od głębokości i wielkości blizny, należy wykonać 2-3 zabiegi w odstępie 6-8 tygodni. Jeżeli planujecie Państwo zabieg laserem frakcyjnym, zapraszamy do Gabinetu Medycyny Estetycznej, MediWell Beauty na warszawskiej Pradze.

ujędrnianie skóry twarzy

W jaki sposób zabiegi laserem frakcyjnym ujędrniają skórę?

Skaner lasera po przyłożeniu do skóry powoduje wypalenie w niej licznych mikrootworów:  co 0,5-0,7 mm. Jest to kontrolowane uszkodzenia skóry na całej jej grubości, w celu jej ujędrnienia.

Woda zawarta w tkankach pochłania energie generowaną przez laser i odparowuje, dochodzi do intensywnego podgrzania tkanki.

To przegrzanie skóry  inicjuje w niej  procesy naprawcze, które powodują powstanie nowego kolagenu, elastyny.

Po zabiegu laserowym pacjentki na skórze widzą przylegające do siebie liczne kwadraciki z ciemnymi punktami, będące śladem przejścia skanera. Jest to naturalne i prawidłowe, występuje po każdym zbiegu laserowym.

Jak wygląda zabieg ujędrniający skórę z wykorzystaniem lasera frakcyjnego?

W trakcie wizyty przygotowujemy pacjenta do zabiegu ujędrniania skóry laserem frakcyjnym. Na skórę nakładana jest maść znieczulająca (krem EMLA), aby zabieg był dla pacjenta bezbolesny.

Po ok. 30-45 minutach zmywamy krem płynem micelarnym i dezynfekujemy skórę SkinSeptem.

Lekarz ustala parametry zabiegowe odpowiednie do wieku pacjenta i zgłaszanego problemu medycznego. Sam zabieg naświetlania skóry laserem trwa około 30-40 minut.

W zależności od rodzaju zabiegu, często po zabiegu na twarz podawane jest osocze bogatopłytkowe (czy to w postaci maski pozabiegowej, czy mikronakłuć igłą). Wykonujemy to w celu przyspieszenia procesu gojenia się skóry. Po zabiegu na twarz nakładana jest maska pozabiegowe, lub krem pozabiegowy dedykowany do zabiegów laserowych.

Wskazania do zabiegu ujędrniania skóry laserem frakcyjnym

Nasza skóra z wiekiem się starzeje, pojawiają się na niej zmarszczki, czas odciska na niej swoje piętno.

Laser frakcyjny CO2 w MediWell Beauty jest wykorzystywany do laserowego odmładzania twarzy, szyi i dekoltu, spłycania drobnych zmarszczek twarzy, wygładzania twarzy, zmniejszania łojotoku twarzy w przypadku cer tłustych, łojotokowych, do zwężania poszerzonych porów twarzy, spłycania blizn potrądzikowych, zmniejszania przerosłych  i nadreaktywnych gruczołów łojowych, leczenie rozstępów pojawiających się przy intensywnym wzroście, po ciąży,  odmładzania i ujędrniania wiotkiej skóry brzucha, ud i bioder.

Przeciwskazania do zabiegu laserem frakcyjnym

Laser frakcyjny wykonywany jest zawsze na skórze zdrowej , wolnej od zmian ropnych, zapalnych czy chorób dermatologicznych. Zabiegu nie wykonujemy także w trakcie ciąży i w okresie karmienia piersią, w trakcie chorób nowotworowych, chemio i radioterapii.

Jeżeli pacjent choruje na choroby autoimmunologiczne, decyzja należy do lekarza po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu lekarskiego. W przypadku nierealistycznych oczekiwań pacjenta, lub braku możliwości przestrzegania zaleceń pozabiegowych rezygnujemy z zabiegu.

Pielęgnacja twarzy po zabiegu ujędrniania laserem frakcyjnym

Zabieg ujędrniania skóry laserem frakcyjnym jest bardzo wymagający, zarówno od pacjenta jak i od lekarza.  Tuż po zabiegu ujędrniania twarz jest czerwona, piekąca, szczypiąca (jakby poparzona). Tego samego dnia może się pojawić gorączka, objawy pseudogrypowe.

Tuż po zabiegu lekarz nakłada na skórę maskę z osoczem bogatopłytkowym lub krem gojący: Cicalfate Post Act, Cicabio, zostawiając na skórze grubą warstwę. Kremu tego nie zmywamy, zostawiamy go na noc. Rano warto krem dosmarować, aby zabezpieczyć skórę przed działaniem środowiska zewnętrznego. Proszę o zmianę pościeli na noc, nie spanie ze zwierzętami w jednym łóżku – przez czas gojenia się skóry.

Na drugi dzień skórę można przemyć solą fizjologiczną, lub płynem Borasol, używając płatków kosmetycznych.

Płatki przykładamy do skóry, nie należy nimi przeciągać po skórze, aby nie spowodować powstania blizn. Ponownie nakładamy niewielką ilość kremu Cicalfate Post Act/Cicabio. 

Po około 24 godzinach od zabiegu rumień powinien ustąpić. Po dwóch lub trzech dniach od zabiegu pojawia się delikatne zbrązowienie skóry, niewielkie łuszczenie się skóry. Jest to prawidłowa reakcja skóry po ujędrnianiu laserem frakcyjnym.

Im bardziej łuszczy się skóra tym więcej kremu potrzebuje. Ważne jest aby skóra była nawilżona, dosmarowujecie Panie/Panowie tyle kremu nawilżającego ile wchłonie skóra.

Skóra złuszczy się i pod spodem pojawi się delikatna i czerwona skóra, która z upływem czasu będzie przybierała prawidłowy kolor.

Na tym etapie bardzo ważne jest stosowanie filtrów przeciwsłonecznych 50 Plus. Skóra jest pozbawiona naturalnej ochrony (martwego naskórka), dlatego też jest bardzo wrażliwa na promieniowanie UVA i UVB. 

Makijaż można nałożyć dopiero po 7 dniach od zabiegu. Również przez 7 dni od zabiegu nie należy ćwiczyć. Przez 3 tygodnie po zabiegu nie wolno korzystać z sauny, basenu. 

Pełen efekt zabiegu zauważycie Panie dopiero po 3,4 tygodniach, po zakończeniu procesu gojenia się skóry. Będzie on powoli narastał, bo skóra w odpowiedzi na uszkodzenie laserem będzie produkowała nowe włókna kolagenowe i elastynę.

Pełen cykl regeneracji skóry to 3 miesiące.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Laser frakcyjny jest wykorzystywany do usuwanie blizn potrądzikowych na twarzy.

Panie z cerą tłustą, które wiele lat zmagały się z nawracającym trądzikiem, mają twarz w bliznach. Są to delikatne zaciągnięcia skóry, nierówności, które istotnie wpływają na ich samopoczucie.

Laser frakcyjny CO2 jest właściwym urządzeniem do wyrównania struktury skóry, spłycenia głębokich blizn potrądzikowych.

Uszkadzając skórę, laser frakcyjny powoduje jej przebudowę oraz uelastycznienie. W miejsca uszkodzonej tkanki pojawia się nowa, młoda i elastyczna

Warto dodać, ze zabieg laserowego usuwania blizn bardzo często łączę z zabiegiem rozrywania zrostów skóry za pomocą kaniuli i kwasu hialuronowego.

Krosty gojąc się pozostawiają pod skórą zrosty łącznotkankowe, które skórę zaciągają i sprawiają że jest ona pofałdowana.

Zabieg w którym pod skórę podajemy kwas hialuronowy, długa 8 cm kaniulą pozwala nam delikatnie wypełnić te zaciągnięcia, a jednocześnie uwolnić skórę z tych zrostów, i sprawić że będzie ona mniej pofałdowana i pozaciągana. Oczywiście zabieg ten wykonujemy w innym terminie niż laser frakcyjny, ale jest to bardzo dobre połączenie dla Pań z bliznami potrądzikowymi.

Laser frakcyjny na bliznę po cięciu cesarskim

Blizna po cięciu cesarskim, w idealnym świecie, powinna wyglądać jak cieniutka niteczka, prawie niewidoczna na naszej skórze. Jednak nie zawsze tak jest. Blizny po cięciu cesarskim są nierówne, szerokie, mają liczne wypukłości i grudki. Jedną z metod upiększanie blizn jest stosowanie lasera frakcyjnego.

Laser frakcyjny powodując kontrolowane uszkodzenie skóry rozpoczyna proces przebudowy blizny. Niszczy część starych, sztywnych włókien pozwalając na powstanie nowych, bardziej elastycznych i miękkich. Uszkodzenie blizny laserem frakcyjnym powoduje także proces odtwarzania krążenia krwi w bliźnie, nowe naczynia krwionośne wrastają w bliznę, odżywiając ją i uelastyczniając. Nowe naczynia krwionośne pozwalają na przywrócenie prawidłowego koloru blizny, staje się ona podobna do otaczających ją tkanek.

Zabieg rozpoczynamy od posmarowania blizny kremem znieczulającym. Blizny z natury są mniej wrażliwe na ból, bo część włókien nerwowych została w nich przecięta, ale ze względu na obawy pacjentek krem EMLA jest obowiązkowy. Lekarz dobiera odpowiednią moc i gęstość energii do przebudowania blizny. Zabieg trwa około 5-10 minut, blizna jest dziurkowana przez laser i uszkadzana. Jeżeli pacjentka chce dodatkowo uelastycznić bliznę, jednoczasowo wykonywany jest zabieg wstrzyknięcia osocza bogoatopłytkowego do blizny. Oba zabiegi wykonujemy w trakcie jednego spotkania. Po zabiegu na bliznę nakładany jest krem pozabiegowy.

Drugi dzień po zabiegu wiążę się z niewielkim dyskomfortem, blizna może ciągnąć, szczypać i swędzieć, jest też zaczerwieniona. Widoczne są kwadraciki po przejściu skanera po skórze. Pacjentce zalecamy stosowanie kremów pozabiegowych, i cierpliwość. Objawy te ustąpią po 2-3 dniach, a są naturalnym następstwem pozabiegowym. Na kontrolę zapraszamy po około 3 tygodniach od zabiegu.

Często wystarczy jeden zabieg, ale gdy blizna jest brzydka i duża wykonujemy 2-3 zabiegi. Proszę pamiętać, że każdą bliznę da się przebudować i zmiękczyć, ale żadnej nie dla się usunąć „gumką myszka” ze skóry. Blizny mogą być prawie niewidoczne, ale jednak przecięcie i uszkodzenie skóry jest procesem nieodwracalnym.

Laser frakcyjny na rozstępy, ujędrnianie skóry brzucha

Wiele Pań po porodzie (czy też po schudnięciu) ma wiotką skórę brzucha. Na skórze tej dodatkowo mogą wystąpić rozstępy i pęknięcia skóry.

Skóra taka nie obkurcza się samoistnie, należy jej pomóc i ją wystymulować.

Jedną z metod obkurczania skóry brzucha po porodzie jest stosowanie lasera frakcyjnego CO2. Laser ten uszkadza skórę (jak pamiętacie wypala drobne kolumny na całej grubości skóry) rozpoczynając procesy gojenia się skóry.

Dzięki działaniu lasera frakcyjnego skóra rozpoczyna produkcję nowych włókien kolagenowych, elastyny, a więc obkurcza się, ujędrnia. Oczywiście nie następuje to od razu, pierwsze efekty widać około 4 tygodni po zabiegu, pełny efekt po około 3 tygodniach. W zależności od poziomu wiotkości skóry wykonujemy od 1-3 zabiegów. 

Alternatywnym zabiegiem jest radiofrekfencja mikroigłowa na skórę brzucha. Zabieg ten także obkurcza skórę i poprawia wygląd skóry. Może być on na zmianę stosowany z laserem frakcyjnym CO2. Czas rekonwalescencji po radiofrekfencji mikroigłwej jest zdecydowanie krótszy, jednak w mojej ocenie laser frakcyjny CO2 daje lepsze rezultaty.

Rozstępy są przekleństwem ciężarnych, każda z nas łudziła się że u niej się nie pojawią, a jednak… Rozstępy są wynikiem pęknięcia skóry.

Nasza skóra ma określoną wytrzymałość na rozciąganie, gdy zostanie rozciągnięta zbyt mocno pęka, a na skórze pojawia się rozstęp.

W ciąży sprzyjają temu wahania hormonalne, podobnie dzieje się w okresie wzrastania (gdy młodzież bardzo szybko rośnie, a hormony szaleją). Jedną z najskuteczniejszych terapii na rozstępy jest zastosowanie lasera frakcyjnego w celu przebudowy rozstępu, poprawy krążenia krwi oraz jego ujędrnienia.

Zadzwoń : 785 170 871

Cennik

Okolica oczu

500 zł

Skóra czoła

500 zł

Oba policzki

700 zł

Cała twarz

1000 zł

Twarz + osocze

1350 zł

Twarz, szyja + osocze

2200 zł

Laser: blizna do 5 cm

350 zł

Blizna po cieciu cesarskim

400 zł

Ujędrnianie skóry brzucha

1000 zł

Ujędrnianie skóry pośladków

1000 zł

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.

Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71