Biostymulatory tkankowe Warszawa

Odmładzają Twoja skórę!

Zadzwoń: 785 170 871

Biostymulatory tkankowe czym są?

Biostymulatory tkankowe są grupą preparatów, które odbudowują strukturę naszej skóry, stymulują komórki skóry do odbudowy i regeneracji.

Biostymulatory tkankowe są tworzone w oparciu o naturalne substancje zawarte w naszej skórze, na bazie nukleotydów, kolagenu, hydroksypapatytu wapnia (na stałe obecnego np. w naszych zębach). Produkty te w sposób powolny i długotrwały uwalniają się z naszych tkanek, prowadząc do przebudowy tkanek, i odzyskanie prawidłowej struktury skóry.

Wzmacniają zarówno skórę, jak i tkankę podskórną, stanowiąc rusztowanie dla skóry, na którym tworzą się nowe włókna kolagenowe, elastynowe.  Ze względu na fakt, że są biokompatybilne z naszymi tkankami (powstały poprzez odwzorowanie naszych tkanek), ryzyko powstania alergii, podrażnienia skóry jest niewielkie. Biostymulatory tkankowe, gdy spełnią swoje zadanie, po kilku tygodniach są usuwane w sposób zupełny z naszej skóry, nie pozostawiając po sobie żadnych produktów rozpadu. Zapraszamy serdecznie na zabiegi do MediWell Beauty, Kamionkowska 41/3, Praga Południe, Warszawa. 

biostymulatory tkankowe

Biostymulatory tkankowe, działanie na skórę!

Biostymulatory tkankowe są coraz bardziej popularne, u pacjentek, które chcą zachować naturalny wygląd skóry. Powstały w laboratoriach, w opracowaniu o naturalne składniki skóry: kolagen, elastynę, nukleotydy, kwas hialuronowy. Ich rola polega na stymulowaniu skóry do podziałów komórkowych, produkcji kolagenu i elastyny, odnowy skóry. Podajemy je gdy skóra naszych pacjentów jest szara, uszkodzona przez promienie słoneczne, z wiekiem staje się wiotka i delikatna. Na rynku jest dużo biostymulatorów tkankowych, najczęściej używane to polinukleotydy, hydroksyapatyt wapnia i kwas polimlekowy. Wszystkie mają swoich zwolenników , w kolejnych częściach pokrótce opiszę główne różnice pomiędzy nimi.

Czym różnią się biostymulatory tkankowe od wypełniaczy?

Biostymulatory tkankowe są  mylone przez naszych pacjentów z wypełniaczami. Wypełniacze, to usieciowany kwas hialuronowy, który podany pod bruzdę unosi ją do góry, wypełnia ale nie odbudowuje jej, nie regeneruje skóry, nie usuwa objawów uszkodzenia skóry spowodowanego wiekiem, czy narażeniem na promieniowanie słoneczne. Biostymulatory tkankowe to substancje, które odbudowują skórę, regenerują ją, odwracają częściowo proces uszkodzenia przez promienie słoneczne, czy wolne rodniki. Biostymulatory wpływają na podziały komórkowe, produkcję macierzy komórkowej, włókna elastyczne. Dzieki nim skóra jest ładniejsza i młodsza. W zależności od wybranego produktu ich działanie jest różnokierunkowe: nukleotydy np. zawarte w Nucleofilu mocno regenerują skórę, hydroksyapatyt wapnia zawarty w Radiesse, czy produktach pokrewnych prowadzi do powstania szkieletu, stelaża w skórze, wokół którego powstają nowe włókna kolagenowe i elastyna, produkty zawierające kolagen wprowadzają go do skóry, wzmacniając tkanki i je regenerując. Biostymulatory tkankowe działają inaczej niż wypełniacze, inaczej niż mezoterapia igłowa. Mezoterapia igłowa, stosowana przez nas przez lata miała głównie na celu podanie to tkanek kwasu hialuronowego, nawilżenie tkanek, sprowadzenie do tkanek wody. Biostymulatory tkankowe to produktu działające mocniej i lepiej, a więc skuteczniej odmładzające skórę.

W jaki sposób podawane są biostymulatory tkankowe?

Technika podawania biostymulatorów tkankowych jest analogiczna do mezoterapii igłowej. Produkty nieco rzadsze podajemy cieniutką igła, na grudkę, która po kilku godzinach sama się wchłania. Po zabiegu nie pozostaje ślad, nie występują siniaki, pacjentka może na drugi dzień iść do pracy.

Czy można stosować różne biostymulatory tkankowe?

Na rynku mamy kilka produktów, które pobudzają skórę do odnowyProtokoły zabiegowe sugerują wykonanie serii zabiegów jednym produktem, efekty działania są wtedy przewidywalne i utrwalone. Jednak w przypadku nieco zaniedbanej skóry, czy w przypadku osób, które chcą szybko osiągnąć efekt kosmetyczny możemy stosować kurację różnymi produktami, wykorzystując ich różne mechanizmy działania. W ten sposób w trakcie jednej serii zabiegowej działamy na skórę wielokierunkowo, przyspieszając jej regenerację.

Przewidywane efekty zabiegu biostymulatorem tkankowym

Biostymulatory tkankowe nie tylko nawilżają naszą skórę, ale także ja stymulują, motywują do samoodnowyPo wstrzyknięciu biostymulatorów nasza skóra staje się młodsza, jędrniejsza, znikają drobne zmarszczki skóry. Biostymulatory będą właściwym wyborem dla pacjentów, którzy chcą uzyskać naturalny efekt odmłodzenia, rozjaśnić skórę, uelastycznić ją. Stosujemy je zarówno na twarz, jak i na szyję, dekolt, skórę brzucha, czy ujędrnianie ramion. Nadają one naszej twarzy świeżości. Należy jednak pamiętać że główna zaletą biostymulatorów jest pobudzenie skóry do odnowy, dlatego też na efekty trzeba nieco poczekać. Komórki skóry muszą się pod ich wpływem podzielić, kolagen i elastyna powstać, to zabiera około miesiąca czasu.

Stosowanie tych produktów wymaga od pacjentów cierpliwości i regularności. Zabiegi powtarzamy co 2 tygodnie, wykonujemy 3-4 zabiegi (w zależności od wieku pacjenta i kondycji skóry). Po serii biostymulatorów tkankowych zalecamy pacjentce 6 miesięczną przerwę i powtórzenie kuracji.

Zadzwoń : 785 170 871

Cennik

Sunecos 200

850 zł

Nucleofil  Soft

1000 zł

Nucleofil  Medium

1000 zł

Nucleofil  Strong

1000 zł

Karisma 2,0 ml

1200 zł

Profhilo, 2,0 ml

1200 zł

Linerase 5,0 ml

1200 zł

Sunecos 1200

1200 zł

Radiesse 1,5 ml

1900 zł

Nie czekaj i umów konsultację!

Umów konsultację już dziś, razem opracujmy Twój plan leczenia.

Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71