Wycinanie tłuszczaków

Zabieg chirurgiczny to bezpieczny i skuteczny sposób na pozbycie się tłuszczaka.

Wycinanie tłuszczaków, Warszawa

Tłuszczak  łagodny nowotwór tkanki łącznej, który występuje pojedyńczo, lub w większych skupiskach.  Często występuje rodzinnie, na strukturę guzkową, zbudowany jest z tłuszczu. Rośnie powoli,  powoduje ucisk na sąsiednie tkanki. Przyczyna jego powstania jest nieznana, częściej występuje u osób między 40, a 60 rokiem zycia, u osób z nadwagą, sprzyjają im stany zapalne w organiźmie. Tłuszczaki występują najczęściej na tułowiu, na plecach, w obrębie głowy, szyi, karku. Często pojawiają sie na ramionach, przedramionach. W MediWell Beauty, Warszawa często wycinamy tłuszczaki naszym pacjentom, jest to dosyć częsta przypadłość u mężczyzn.

Na czym polega zabieg wycięcia tłuszczaka?

W dniu zabiegu lekarz bada pacjenta, ocenia rodzaj i wielkość zmiany. Następnie dr Marta Skoczylas wykonuje znieczulenie miejscowe a następnie usuwa tłuszczaka. Lekarz musi wyłuszczyć tłuszczaka z tkanek, upewnić się, że zmiana została usunięta w całości. Szwy zakładane są na około 8-10 dni. Często wysyłamy usunietą zmianę na badanie histopatologiczne, aby potwierdzić rozpoznanie, wykluczyć tłuszczakomięsaka (złośliwy nowotwór tkanek miękkich). 

Ile kosztuje wycięcie tłuszczaka?

Jeżeli planujesz wycięcie tłuszczaka zapraszamy na zabiegi do MediWell Beauty, w Warszawie. Cena zabiegu chirurgicznego jest podana jest tutaj. dr Marta Skoczylas, MediWell Beauty, ul. Kamionkowska 41/3, Warszawa, Praga Południe.

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.
Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,  03-812 Warszawa

U

Przydatne linki