Surgery

Ginekologia estetyczna obejmuje szereg zabiegów, które służą poprawie wyglądu miejsc intymnych, zwiększenia doznań fizycznych a także zniwelowanie uciążliwych dolegliwości tej okolicy.

Dzięki ginekologii estetycznej kobiety mają szansę na podniesienie swojej samooceny, zwiększenie pewności siebie, a także poprawę komfortu fizycznego i psychicznego oraz życia seksualnego.

Ginekologia estetyczna ma zastosowanie m.in. w przypadku nietrzymania moczu, zmian powstałych w wyniku przebytego porodu, przerostu warg sromowych i skłonności do infekcji miejsc intymnych.

Obejmuje głównie mało inwazyjne i praktycznie bezbolesne zabiegi, wykonywane przy użyciu m.in. lasera. Jeśli jesteś zainteresowana poprawą wyglądu miejsc intymnych i pozbyciem się uporczywych dolegliwości.

Lista Zabiegów

BLEFAROPLASTYKA, WYCIECIE SKÓRY POWIEK GÓRNYCH

Wycięcie powiek górnych, Warszawa, Praga Południe, Dr Marta Skoczylas

Z wiekiem nasze powieki ulegają starzeniu, skóra na górnej powiece rozciąga się , jest jej za dużo. Niektóre Panie skarżą się na opadające powieki już po 40 roku życie, inne nieco później. Jeżeli u pacjetki nie występuje ptoza powieki górnej, nadmiar skóry powieki górnej możemy łatwo usunąć za pomocą zabiegu laserowego przeprowadzanego w naszym gabinecie.

Blefaroplastyka powiek górnych.
Na czym polega zabieg wycięcia powiek górnych? Warszawa, Mediwell Beuty,dr marta skoczylas

W naszym gabiencie w Warszawie, do zabiegu wykorzystujemy elektryczny nóż tnący. Pozwala on na uzyskanie idelanej linii cięcia, na tej samej głębokości. Zabieg wycięcia skóry powiek górnych przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, nasiekowy, pacjent przez zabiegiem otrzymuje lek usypiający i wyciszający.
Nóż tnący usuwając skórę powoduje koagulację krwiających naczyń, zmnieszając krwawienie okołozabiegowe, siniaki wokół oczu. Po wycięciu nadmiaru skóry zakładany jest szew na 7-8 dni. Szew jest zdjemowany po 7-8 dniach od zabiegu, na pierwszej wizycie kontrolnej po zabiegu.
Zalecam aby pacjent w trakcie pierwszego tygodnia po zabiegu odpoczywał i nie pracował, wtedy oczy goją się szybciej. Po tygodniu pacjent może wrócić do pracy.
Cena zabiegu plastyki powiek górnych, warszawa, praga południe

W naszym gabinecie w Warszawie, na Pradze Południe ceny wycięcia powiek górnych wahają się między 4000- 4500 zł. Dokłada cena jest podawana pacjentowi po wizycie konsultacyjnej i zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu.

LABIOPLASTYKA, KOREKTA WARG SROMOWYCH MNIEJSZYCH

CHIRURGICZNE SKRÓCENIA WARG SROMOWYCH MNIEJSZYCH, WARSZAWA, PRAGA POŁUDNIE

Labioplastyka warg sromowych jest zabiegiem chirurgicznym polegającym na skróceniu warg sromowych mniejszych, wewnętrznych, nadanie im nowego kształtu.

WSKAZANIA DO ZABIEGU LABIOPLASTYKI WARG SROMOWYCH, WARSZAWA, DR MARTA SKOCZYLAS

Chirurgiczna korekta warg sromowych jest wykonywana ze względów zdrowotych i estetycznych. Zdrowie psychiczne kobiet jest równie ważne co zdrowie fizyczne pacjentek. W przypadku przerośniętych, za dużych warg sromowych wewnętrzych pacjentki często skarżą się na nawracające infekcjie intymne, otarcia i podrażnienia sromu. Zbyt duże wargi sromowe utrudniają pacjetkom współżycie z partnerem, powodują duży dyskomfort psychiczny.

JAK WYGLĄDA ZABIEG LABIOPLASTYKI WARG SROMOWYCH? WARSZAWA, PRAGA POŁUDNIE, DR MARTA SKOCZYLAS

Zabieg labioplastyki warg sromowych wewnętrznych przeprowadzany jest w gabinecie zabiegowym, na fotelu ginekologicznym. Zabieg chirurgiczny przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, nasiękowym, tak że pacjent nie odczuwa bólu. Dodatkowo pacjentki dostają lek wyciszający i uspokajający, tak ze cały zabieg przesypiają.
Lekarz przed zabiegiem wykonuje rysunek na sromie, zaznaczając miejsca cięcia, na następnie w trakcie zabiegu postępuje wg. wykonanego rysunku. Po zabiegu lekarz zakłada szwy podskórnie, których się nie zdejmuje, a na skórę szwy nierozpuszczalne, zdejmowane po 7-8 dniach.
Po zabiegu może wystąpić niewielkie plamienie, które ustępuje po dwóch godzinach. W pierwszej i drugiej dobie zalecane jest chłodzenie krocza zimnymi okładami, wietrzenie sromu. Po zabiegu pacjentka otrzymuje receptę na antybiotyk pozabiegowy oraz czopki dopochwowe. Zalecamy, aby pacjentka po zabiegu odpoczywała w warunkach domowych, do czasu zdjecia szwów.

ZALECENIA POZABIEGOWE PO PLASTYCE WARG SROMOWYCH, WARSZAWA, MEDIWELL BEAUTY

Ostateczny sukces zabiegu operacyjnego w dużej mierze zależy od higieny osobistej po zabiegu. Oto szczegółowe instrukcje:

  • Kąpiel okolic intymnych: okolicę poddaną zabiegowi należy podmywać 1-2 razy dziennie począwszy od wieczora w dniu zabiegu, używając słuchawki prysznicowej. Okolicę sromu należy następnie osuszyć papierowym ręcznikiem, lub suszarką do włosów, stosująć chłodny nawiew. Należy stosować podpaski/wkładki z nieklejącą się powierzchnią.
  • Utrzymanie sromu w czystości: Po każdym oddaniu moczu lub stolca należy się umyć.
  • Chłodzenie sromu: Po zabiegu zalecamy chłodzenie sromu, pozwala to na zmniejszenie obrzęku sromu , zmniejsza dolegliwości bólowe. Schłodzoną wkładkę żelową należy owinąć suchą ściereczką, i chłodzić tak okolicę sromu przez 10 minut. Czynność tą należy powtarzać 6x dziennie przez 3 dni po zabiegu.
  • Leki i maści: Na okolicę sromu można nakładać żel z aryniki lub maść Cicalfate, w miejscu szycia rany. W przypadku dolegliwości bólowych można przyjmować Ibuprofen lub Naproxen 4x dziennie po posiłku. Nie należy przekraczać dawki dobowej 1200 mg.
  • Golenie i depilacja sromu: Zabiegi golenia i depilacji okolicy sromu należy odłożyć w czasie, można do nich wrócić 6-8 tygodni po zabiegu.
  • Oglądanie, dotykanie, pocieranie: Srom w pierwszym tygodniu po zabiegu jest obrzęknięty i będzie zmieniał kolor. Nie należy go naciągać, pocierać czy nadmiernie dotykać, bo można spowodować rozejście się rany, czy spowodować krwawienie. Należy zachować daleko idącą ostrożność w trakcie mycia i pielęgnacji. Normalne jest niewielkie plamienie, obrzęk, zasilenie sromu.
  • Przez 4 tygodnie po zabiegu nie wolno podnosić ciężkich przedmiotów, wykonywać ćwiczeń, biegać, pływać, czy uprawiać inne sporty. Przez 4 tygodnie po zabiegu należy powstrzymać się od współżycia, a w trakcie pierwszej miesiączki używać wyłącznie wkładek (podpasek), a nie tamponów.

ILE KOSZTUJE ZABIEG LABIOPLASTYKI? WARSZAWA, PRAGA POŁUDNIE

W naszym gabinecie koszt zabiegu labioplastyki warg sromowych waha się od 4000-5000 zł. Cena zabiegu zależy od jego rozległości i skomplikowania.

ZABIEGI CHIRURGICZNE, WYCINANIE KASZAKÓW

USUWANIE KASZAKÓW, ZABIEGI CHIRURGICZNE, WARSZAWA, PRAGA POŁUDNIE

U wielu osób na owłosionej skórze głowy, na karku, plecach pojawiają się kaszaki. Są to torbiele zawierające wydzielinę łojową, złuszczone komórki nabłonka. Pojawiają się w wyniku zablokowania ujścia gruczołów łojowych, mieszków włosowych. Tworząca się wydzielina rozdyma gruczoł łojowy powodująć jego powiększenie, towarzyszy temu tępy ból.

NA CZYM POLEGA ZABIEG WYCINANIA KASZAKA? DR MARTA SKOCZYLAS MEDYCYNA ESTETYCZNA, WARSZAWA

Zabieg chirurgicznego wycięcia kaszaka polega na wyłuskaniu go z tkanki podskórnej, wraz z otaczająca go torebką łącznotkankową. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, wymaga założenia szwów na około 10 dni. Prawidłowo usunięty kaszak nie odrasta po usunięciu, może jednak powstac inny, w innej lokalizacji. Osoba , u której występują kaszaki ma je przez całe życie, jedne są usuwane, inne się tworzą. Jeżeli macie ten problem zapraszamy do nas do gabinetu w Warszawie, Praga Południe.

ILE KOSZTUJE WYCIECIE KASZAKA? WARSZAWA, PRAGA POŁUDNIE, MEDIWELL BEAUTY

Zabieg wycięcia kaszaka kosztuje of 500-650 zł. Cena potwierdzana jest na wizycie konsultacyjnej , po zbadaniu pacjenta.

ZABIEGI CHIRURGICZNE, WYCINIANIE TŁUSZCZAKÓW

CHIRURGICZNE WYCINANIE TŁUSZCZAKÓW, WARSZAWA, PRAGA POŁUDNIE

Tłuszczak to niewielka zmiana zlokalizowana pod skórą , składająca się z tłuszczu. Często występuje rodzinnie, zniekształca tkanki miękkie, jest przyczyną bólu. Tłuszczak jest zmianą nowotworową, łagodną, powodującą ucisk na sąsiadujące tkanki i ból. Występuje na tułowiu, ramionach, pod pachami.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO ZABIEGU WYCIĘCIA TŁUSZCZAKA? DR MARTA SKOCZYLAS, WARSZAWA

W dniu zabiegu lekarz bada pacjenta, a następnie przygotowuje do zabiegu chirurgicznego. Tłuszczak jest znieczulany nasiekowo, pacjent nie odczuwa bólu. Lekarz musi wyłuszczyć tłuszczaka z tkanek, a nastepnie założyć szwy. Czasami zakładane są szwy podskórne, których się nie usuwa, na skórę zakładane są szwy nierozpuszczalne, które zdejmujemy po około 8-10 dniach. Tłuszczaki są tak charakterystyczne, że nie wysyłamy ich na badanie histopatologiczne.

ILE KOSZTUJE WYCIĘCIE TŁUSZCZAKA,WARSZAWA, PRAGA POŁUDNIE

W naszym gabienecie przeciętny zabieg chirurgiczny to około 500-650 zł. Cena zabiegu może być różna w zależności od ilości zmian, ich wielkości. Lekarz potwierdza cenę zabiegu na wizycie konsultacyjnej.

ZABIEGI CHIRURGICZNE, WYCINANIE ZMIAN BARWINIKOWYCH, BADANIE HIST-PAT

WYCINANIE ZMIAN BARWIKOWYCH, USUWANIE PIEPRZYKÓW, WARSZAWA, MEDIWELL BEAUTY

Z wiekiem na naszym ciele pojawi się coraz więcej zmian barwnikowych, część z nich to niegroźne pieprzyki, część pieprzyków wymaga kontroli dermatologa, natychmiastowego usunięcia. Pieprzyki na skórze to zmiany barwnikowe, zmian tych nie można usuwać laserem, należy je wyciąć z marginesem tkanki i wysłać na badanie histopatologiczne. W naszym gabinecie wykonujemy takie zabiegi, usuwamy zmiany, wysyłamy je na badanie histopatologiczne, aby sprawdzić czy nie jest to nowotwór złośliwy. Jeżeli macie Państwo na skórze pieprzyki, znamiona barwnikowe zapraszamy do nas, do medycyny estetycznej, Warszawa, Praga Południe.

JAK ROZPOZNAĆ CZERNIAKA, JAK POZBYĆ SIĘ PIEPRZYKA NA SKÓRZE? DR MARTA SKOCZYLAS, WARSZAWA, MEDIWELL BEAUTY

Jeżeli macie Państwo jekiekolwiek wąptiwości co do natury zmiany barwnikowej zapraszam na konsultację lekarską do nas do gabientu w Warszawie. W trakcie konsultacji dr Marta Skoczylas przeprowadzi wywiad lekarski, obejrzy zmianę skórną w dermatoskopie, oceni jej kształt, kolor, rodzaj zmiany. Jeżeli zmiana budzi wątpliwości powinna być wykonana biopsja i badanie histopatologiczne. Jeżeli wynik badania histopatologicznego będzie negatywny zmianę można pozostawić do obserwacji, lub usunąć profilaktycznie.
W przypadku rozpoznania nowotworu, czerniaka pacjent jest odsyłany do onkologa, onkolog planuje zabieg wyciecia zmiany i jeżeli jest to potrzebne wdraża dodatkowe leczenie.

Ja często w gabinecie wycinam chirurgicznie zmiany barwnikowe budzace wątpliwość pacjenta, nawet gdy wynik badania histopatologicznego jest negatywny. Jest to działanie profilaktyczne.

NA CZYM POLEGA WYCIĘCIE PIEPRZYKA, ZMIANY BARWNIKOWEJ, JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO WYCIĘCIA PIEPRZYKA ZE SKÓRY?

Wycięcie zmiany skórnej nie wymaga od pacjenta żadnego przygotowania. W dniu wizyty lekarz ocenia zmianę dermatoskopem, a następnie znieczula ją nasiękowo. Pacjent nie odczuwa żadnego bólu. Następnie zmiana jest wycinana skalpelem, lub nożem elektrycznym, zakładane są szwy. Szwy są zwykle zdejmowane po około 10 dniach.

CENA WYCIĘCIA PIEPRZYKA, ZNAMIONA BARWNIKOWEGO, WARSZAWA, PRAGA POŁUDNIE

Cena wycięcia chirurgicznego znamienia wynosi około 500 zł. Jest ona potwierdzana i weryfikowana na wizycie lekarskiej, na konsultacji przez zabiegiem. Badanie histopatologiczne jest dodatkowo płatne, jest to koszt laboratorium zewnętrznego , w którym anatomopatolog ocenia zmiany.

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00