Zszywanie płatków uszu

Procedura dla osób, których uszy są rozciągnięte, lub przerwały się podczas noszenia kolczyków.

Zszywanie płatków uszu, Warszawa

Wiekszość Pań ma przekłute uszy. Niestety, w wyniku noszenia ciężkich kolczyków, czy zaczepienia kolczykiem o ubranie dochodzi do rozerwania płatka ucha. Rozerwanie płatka ucha może być wynikiem zabawy z dzieckiem, czy wypadku samochodowego, przyczyn jest wiele. W wyniku urazu dochodzi do całkowitego rozerwania płatka ucha (mamy wtedy dwie ruchome części), lub też rozciągnięcia płatka ucha z nieestetyczną, za dużą dziurką w środku. W obu tych przypadkach należy wykonać zabieg chirurgiczny, aby naprawić wygląd ucha, przywrócić mu pierwotny kształt.

rozerwane płatki uszu
Na czym polega zabieg zszycia płatka ucha?

Zabieg zszycia płatka ucha, u nas w MediWell Beauty, w Warszawie jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Pacjent nie odczuwa bólu w trakcie zabiegu. Przed zabiegiem lekarz wykonuje rysunek linii cięcią, a następnie usuwa zbliznowaciałą, pokrytą naskórkiem tkankę. Jeżeli szczelina jest w górnej części płatka wykonuje się wycięcie części skóry, i zszywa się płatek. Jeżeli ucho jest bardzo rozciągnięte często dolna część odcina się, zszywając górną część płatka ucha.  Szwy skórne zakładane są na około 7-10 dni, w zależności od stanu pacjenta. 

Zalecenia po zabiegu zszycia płatka ucha?

Bezpośrednio po zabiegu, przez 48 godzin należy utrzymać okolice suchą, proszę o nie mycie głowy. Następnego dnia po zabiegu należy zmienić opatrunek, posmarować ucho zaleconą maścią z antybiotykiem, należy tak postępować do czasu zdjęcia szwów przez lekarza. Szwy usuwane są po 7-10 dniach od zabiegu. W ciągu 2 tygodni od zabiegu należy unikać sauny, basenu, sportów w trakcie których może dojść do naderwania lub zakażenia ucha.

Blizna po zszyciu ucha utrzymuje się od 4-6 miesięcy, potem blednie i staje się mniej widoczna.

Jeżeli zszyte ucho zostało następnie przekłute przez minimum 3 miesiące stosujcie kolczyki ze złota, lub stali chirurgicznej, dbajcie o higienę płatka ucha. Przez około 6 miesięcy nie warto nosić ciężkich kolczyków, bo ucho może się ponownie naderwać. 

Jak zapobiegać ponownemu rozerwaniu ucha?

Ucho po zszyciu i zdjęciu szwów jest nadal bardzo podatne na urazy, i na rozerwanie. Przez 6 miesięcy po zszyciu zalecamy noszenie delikantych, punktowych kolczyków, nie wolno zakładać ciężkich kolczyków, bo ucho rozerwie sie ponownie. W trakcie wizyt u fryzjera warto zdjąc kolczyki, biżuterię należy zdejmować zawsze przez zdjęciem ubrań, aby ubrania nie pociągnęły za kolczyk.

Możliwe powikłania po zabiegu zszycia płatka ucha?

Opisując zabieg chirirugiczny, należy poinformować pacjenta o możliwych powikłaniach, nawet jeżeli występują one niezwykle rzadko.  Po zabiegu u pacjenta może wystąpić obrzęk, ból, krwawienie lub krwiak. Może to opóźnić proces gojenia się rany. Niekiedy może się pojawić niewielkie zniekształcenie ucha, asymetrię pomiędzy płatkami usznymi. Na powstającej bliźnie może się rozwinąć bliznowiec.  W przypadku jakicholwiek wątpliwości należy zawsze skontaktować się z lekarzem wykonującym zabieg.

Przeciwwskazania do zabiegu chirurgicznego

Zabiegi chirurgiczne powinny być wykonywane u zdrowych pacjentów, jeżeli na płatku ucha pojawiła się infekcja powinna być ona najpierw wyleczona, inaczej rana nie zrosłaby się prawidłowo. Do zabiegu nie kwalifikujemy pacjentów z ogólnoustrojowymi infekcjami, stanami zapalnymi skóry, pacjentów z tendencja do powstawania przerosłych blizn i bliznowców. Ucho jest typowym miejscem powstawania bliznowca, nawet po prostym przekłuciu ucha. Nie kwalifikujemy pacjentów z niewyrównaną cukrzycą, zaburzeniami odporności. Nie wykonujemy zabiegu w ciąży i okresie karmienia piersią.

Ile kosztuje zszycie płatka ucha? Warszawa, Praga Południe

Aktualna cena za zszycie płatka ucha podana jest tutaj. Medycyna Estetyczna, ul. Kamionkowska 41/3, Warszawa, Praga Południe

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.

Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71

U

Przydatne linki