Radiofrekfencja mikroigłowa, oczy

Odmładzanie i wygładzanie skóry pod oczami

Radiofrekfencja mikroigłowa, okolica oczu, Warszawa

Radiofrekfencja mikroigłowa to jeden z nieinwazyjnych zabiegów stosowanych do poprawy wygladu skóry wokół oczu. Zabieg ten nie pozostawia obrzęków, siniaków, dlatego też jest często wybierany przez pracujące pacjentki.

Radiofrekfencja mikroigłowa działa poprzez podgrzanie tkanek do temperatury 50 st C, fale radiowe rozszerzają naczynia krwionośne poprawiając odżywienie tkanek, powodują rozluźnienie mięśni. Tkanki obkurczają się, dochodzi do stymulacji fibroblastów. Terapia falami radiowymi pogrubia skórę okolicy oka, zwiększa napiecie tkanek, wygładza zmarszczki. Jest to zabieg, który nie wymaga specjalnego przygotowania.

 

 

Co to jest radiofrekfencja mikroigłowa?

Określenie radiofrekfencja, oznacza częstotliwość radiową. Radiofrekfencja mikroigłowa oznacza urządzenie medyczne, które emituje fale elektromagnetyczne o wysokiej częstotliwości (typowej dla fal radiowych). W urządzeniach medycznych fale te są powyżej 500 000 kHz (dla porównania w gniazdku tylko 50 kHz). Urządzenie to generuje prąd, o wysokiej częstotliwości, który płynie między dwoma elektrodami (urządzeniem, i płytką będącą tzw, elektrodą bierną).

Prąd płynie zatem od jednej elektrody do drugiej, między nimi znajduje się ciało pacjenta. Prąd podgrzewa tkanki, a jego zmienna częstotliwość stymuluje nasze komórki do regeneracji. Istnieje teoria szoku cieplnego, powstającego w trakcie działania radiofrekfencji, powstające w trakcie szoku cieplnego białka, neuromodulatory powodują regenerację skóry, tworzenie nowego kolagenu.

Jakie jest zastosowanie radiofrekfencji mikroigłowej?

Radiofrekfencja mikroigłowa wykorzystywana jest to poprawy jakości skóry, pod wpływem prądu o zmiennej częstotliwości włókna kolagenowe obkurczają się, skracają, sprawiając że skóra staje się bardziej sprężysta i elastyczna. W wyniku licznych podziałów komórkowych skóra staje się grubsza, poprawia się jej ukrwienie. Dlatego też wykorzystujemy tą technikę w medycnie estetycznej, szczególnie dobrze sprawdza się ona w poprawie jakości skóry wokół oczu.

Wskazania do zabiegu radiofrekfencji mikroigłowej na okolice oczu

W okolicy oczu mamy bardzo cienką skórę, która uszybko ulega uszkodzeniu, ale również łatwo poddaje się zabiegom regenerującym. Radiofrekfencję mikroigłową w okolicy oczu stosujemy głównie do ujędrnienia skóry powiek, przy wiotkiej skórze powiek, nadmiarze tkanek. Radiofrekfencja mikroigłowa bardzo skutecznie zmniejsza worki pod oczami, wygładza kurze łapki. Jest również bardzo skuteczna za zmarszczki dolnej powieki.

Jak wygląda zabieg radiofrekfencji mikroigłowej w okolicy oczu?

Zabieg radiofrekfencji mikroigłowej okolic oczu jest szybki i niebolesny dla pacjenta. Po oczyszczeniu skóry z makijażu lekarz przykłada głowicę do skóry powiek i okolicy kurzych łapek, a następnie uwalnia impuls elektryczny. Pracując w okolicy oczu pracujemy na skórze, nad częściami kostnymi oczodołu, nigdy na gałce ocznej. Skórę można naciągać przesuwać, tak aby objąć jak największy obszar zabiegowy. Impuls energii to 1 s, cały zabieg trwa około 15 minut. Jak nazwa wskazuje głowica urządzenia jest wyposażona w drobne igły, które przewodzą prąd do skóry, w jej głębsze warstwy.

Pacjent w trakcie zabiegu odczuwa głównie ciepło, nie ból, jest to związane z prądem płynącym od jednej elektrody do drugiej.

Jak często należy wykonać zabieg radiofrekfencji igłowej na oczy?

W medycynie estetycznej zabiegi wykonujemy w seriach, nie inaczej jest w przypadku radiofrekfencji mikroigłowej. Zalecamy wykonanie 4 zabiegów co 2 tygodnie, następnie obowiązkowe 6 miesięcy przerwy. Po wykonaniu serii zabiegów skóra ujędrni się, poprawi się jej gęstość.

Jakie są przeciwskazania do zabiegu radiofrekfencji mikroigłowej?

Zabiegu radiofrekfencji mikroigłowej wykorzystuje prąd i fale o wysokiej częstotliwości. Nie kwalifikujemy do zabiegu kobiet w ciąży, karmiących piersią, osób z chorobami serca, zaburzeniami rytmu, rozrusznikiem serca. Zabiegu nie wykonujemy w trakcie aktywnych infekcji skóry, opryszczki wargowej, skłonnosci do bliznowców, zaburzonego procesu gojenia się skóry. Zabiegu nie wykonujemy w trakcie leczenia immunosupresyjnego.

Jak pielęgnować skórę oczu po zabiegu radiofrekfencji mikroigłowej?

Bezpośrednio po zabiegu skóra okolicy oczu jest zaczerwieniona. Głowica ma kształt kwadratowy, dlatego wokół oczu widać niewielkie kwadraciki, miejsca przyłożenia głowicy do skóry. Po 24 godzinach zaczerwienienie ustępuje, na skórze przez kilka dni moga być widoczne ciemne punktu (miejsce gdzie przyłożona głowica spaliła naskórek). Punkty te się złuszczą, jest to naturalny efekt pozabiegowy, proszę się tym nie martwić. Po zabiegu pacjentki powinny stosowac kremy nawilżające, filtry przeciwsłoneczne c 3-4 godziny, unikać basenu, sauny.

Jakie są efekty radiofrekfencji igłowej na skórę oczu?

Zabieg ten przede wszystkim zagęszcza skórę powiek, skórę wokół oczu. Staje się ona bardziej napięta. Zmarszczki typu kurze łapki, czy zmarszczki na dolnej powiece wygładzają się. Z czasem, pod wpływem fal o wysokiej częstotliwości (po około 2-3 tygodniach od zabiegu) skóra zwiększa ilość kolagenu, w okolicy poddawanej zabiegowi.

Ile kosztuje zabieg radiofrekfencji mikroigłowej w okolicy oczu? Warszawa, Praga Południe

Aktualny cennik zabiegu pod oczu znajduje się tutaj.

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.
Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71

U

Przydatne linki