Powiększenie brody kwasem hialuronowym

Wypełnienie brody przywraca właściwe proporcie twarzy

Powiększanie brody, Warszawa

W każdym społeczeństwie istnieją kanony kobiecej urody do których dążymy. Broda u kobiety powinna być trójkątna, zwężać się ku dołowi, męski ideał brody to broda kwadratowa, szeroka.

W naszym społeczeństwie jest nadal wiele wad zgryzu, to one głównie deformują wygląd podbródka, odpowiadają za cofnięcie brody. Część z tych wad jest korygowana ortodontycznie, część chirurgicznie. Jednak wielu pacjentów wybiera medycynę estetyczną, ze względu na szybki i nieiwazyjny efekt.

Podane kwasu hialuronowego w brodę pozwala na uzyskanie szybkiego efektu powiększenia brody, w ten sposób możemy skorygować jej kształt, wysunąć ją do przodu. Ważne, aby przed zabiegiem przedyskutować z pacjentem jego oczekiwania, poinformować go o efektach zabiegu, i nie przesadzić z ilością podawanego produktu.

wypelnienie brody
plastyka powiek
plastyka powiek
Jakie są wskazania do powiększenia brody?

Kwas hialuronowy podajemy głównie w bruzdy nosowo-wargowe, bruzdy marionetek. Broda jest często pomijana i ignorowana, a jest to idealny zabieg dla osób z wadami zgryzu, tyłozgryzem, za małą bródką, lub cofniętą bródką. Nie zawsze leczenie ortodontyczne przynosi oczekiwane rezultaty, pacjentki zgłaszają się wtedy do gabientów medycyny estetycznej o zamaskowanie tej wady.

Niekiedy nasi pacjenci chcą się pozbyć dołka w brodzie, możemy go także wypełnić kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy w brodę podajemy również mężczyznom, którzy chcieli by zmienić kształt swojej brody na bardziej kwadratowy, zgodny z aktualnymi  kanonani piekności.

Jak wyglada zabieg wypełnienia brody?

Zabieg wypełnienia brody jest dla pacjenta niebolesny. W MediWell Beauty wykorzystujemy głównie kwas hialuronowy ze znieczuleniem. Lekarz zabieg przeprowadza igłą, wykonuje kilka nakłuć brody, w zależności od jej aktualnego kształtu, i planowanych efektów zabiegu. Zwykle 1 ml kwasu hialuronowego wystarczy, aby wymodelować brodę. W naszym gabiencie wykorzystujemy zwykle kwas hialuronowy dosyć gęsty, aby efekt utrzymał się od roku do półtora roku po zabiegu.

Jakie są widoczne efekty wypełnienia brody?

Proporcje twarzy sa bardzo istotne, idealne proporcje twarzy wyznaczył Leonardo da Vinci dzieląc twarz na piętro górne, środkowe i dolne. Zachowanie właściwych proporcji twarzy wyznacza kanony piekna, wpływa na to jak odbierają nas inni. 

Efekt wypełnienia brody jest widoczny od razu po zabiegu, pacjenci widzą wypełniony dołek w brodzie, powiększenie brody, wysunięcie jej do przodu. Pełny efekt zabiegu widoczny jest po około 2 tygodniach, gdy kwas hialuronowy ułoży się w tkankach, uwodni się. Efekty zabiegu utrzymują się do roku. U niektórych pacjentów podanie kwasu hialuronowego jest wystarczające do korekty wad rozwojowych, dla innych jest to wstęp do zabiegu chirurgicznego modelowania brody, wstawienia implanta brody

Ważne jest wykorzystanie właściwego kwasu hialuronowego, do modelowania brody wykorzystujemy twardy kwas hialuronowy, mocno usieciowany, taki który imituje strukturę kostną. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest podanie w brodę preparatu zawierającego hydroksyapatyt wapnia. Podanie zbyt miękkiego, plastycznego kwasu nie nada brodzie właściwego kształtu, efekt zabiegu utrzyma się krótko.

Pielęgnacja brody po zabiegu, Warszawa

Po zabiegu wypełnienia brody nie ma jakiś szczególnych zaleceń. Standardowo zalecamy pacjentom utrzymanie higieny danego obszaru przez 3 dni, stosowanie preparatów dezynfekujących skórę brody 3x dziennie. Unikanie makijazu przez 3 dni (aby nie wprowadzić do brody bakterii z fluidu, czy kolorowych kosmetyków). Brodę należy smarować kremem pozabiegowym zleconym przez lekarza.

Powikłania po wypełnieniu brody kwasem hialuronowym, broda jak kamień.

Po każdym kwasie hialuronowym mogą się pojawić powikłania, także po wypełnieniu brody. Niedawno zgłosiła się do mnie pacjentka, która miała wypełnianą brodę w gabiencie kosmetycznym. Nie wiem jaki produkt był podany, jednak pacjentka zgłosiła się na wizytę z obrzękniętą, twardą i zaczerwienioną brodą. towarzyszył temu ból i podwyższona temperatura ciała. W badaniu wyczywalny był objaw chełbotania, który świadczy o wystąpieniu ropnia. Jest to jedno z najgorszych, poza martiwca tkanek powikłanie po kwasie hialuronowym. Wymaga leczenia antybiotykami i lekami sterydowymi, leczenie trwa 6-8 tygodni. Piszę o tym, aby uczulić Was na rodzaj podawanego kwasu hialuronowego, warunki w jakich był wstrzykiwany. Oczywiście powikłanie może zdarzyć się zawsze i każdemu, ale należy być krytycznym wybierając gabient estetyczny.

Ile kosztuje wypełnienie brody kwasem hialuronowym? Warszawa, MediWell Beauty

Wypełnienie brody kwasem hialuronowym wycenione jest w naszym cenniku, cena jest tutaj. Zależy ona on rodzaju kwasu hialuronowego, wykorzystanego do zabiegu. Dr Marta Skoczylas, Medycyna Estetyczna, ul. Kamionkowska 41/3, Warszawa, Praga Południe.

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.
Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71

U

Przydatne linki