Opadanie policzków

Medycyna estetyczna przywraca naturalne piękno kobiet!

Zadzwoń (Warszawa): 785 170 871

Opadanie policzków, Warszawa

Wiek kobiety oceniamy po wyglądzie twarzy, szyi i dekoltu. Niestety wiele Pań skupia się jedynie na twarzy, zapominając, że skóra szyi jest wiotka i cienka, i szybko ulega procesowi starzenia.

Istnieje wiele zabiegów wykorzystywanych do rewitalizacji szyi, począwszy od mezoterapii igłowej, poprzez podawanie w głbokie zmarszczki szyi kwasu hialuronowego, czy zakładanie nici. Wszystkie te metody dają ładne efekty estetyczne, dobieramy zabiegi do rodzaju skóry, stopnia jej uszkodzenia, zwiotczenia. Modelując szyję skupiamy się głównie na dwóch aspektach: wypełnianiu poprzecznych pierścieni Wenus (to są te obręcze zagiętej skóry), oraz nawilżaniu i napinaniu wiotkiej skóry szyi, często nieelegancko nazywanej szyją indyczą.

pomarszczona szyja
wypełnienie szyi kwasem hialuronowym

Opadanie policzków, jak się go pozbyć?

Z wiekiem nasze tkanki stają się coraz bardziej wiotkie, z twarzy ubywa nam tkanki tłuszczowej. Policzki powoli opadają ku dolowi deformując linię żuchwy, tworząc tzw „chomiki”. Istnieje kilka metod pozwalających na pozbycie się chomików w gabientach medycyny estetycznej: nici, wypełniacze, urzadzenia wysokoenergetyczne, dostosowujemy je do stopnia wiotkości tkanki, wieku pacjentki. W gabiencie estetycznym odmładzamy pacjentki i poprawiamy ich wygląd jednak tylko w pewnym zakresie. Jeżeli pacjentka chciałaby się pozbyć całej wiotkiej skóry powinna skonsultować się z chirurgiem plastycznym w celu wykonania plastyki twarzy i szyi. Tylko ten zabieg, w sposób nieodwracalny usuwa nadmiar skóry.

Opadanie policzków: kwas hialuronowy

Jeżeli opadanie policzków jest delikatne pojawia się pofalowanie linii żuchwy, staje się ona nierówna. U pacjentki nie ma zbyt dużego nadmiaru skóry, więc linię żuchwy możemy wyrównac podająć w nią kwas hialuronowy, lub hydroksyapatyt wapnia. Produkty te podajemy igłą, lub kaniulą linijnie, równolegle do żuchwy. Produkty podawane w tą okolicę powinny być sztywne i twarde, takie które nadają objętości, ale także wyznaczą odcięcie policzka od podbródka. Zabieg dla pacjenta nie jest bolesny, zwykle wykorzystujemy do niego 2 ampułki kwasu hialuronowego, efekt widoczny jest od razu.

Opadanie policzków: nici PDO, BARB 4D

 U nieco bardziej dojrzałych pacjentek, u których widzimy wiotkość skóry i opadanie policzka stosujemy nici. Najpierw proponuję pacjentkom zastosowanie nici PDO, w celu ujędrnienia skóry w dolnej części twarzy. Należy ja odpowiednio przygotować i ujędrnić przed zastosowaniem nici haczykowych, tzw. Barb 4D. Nici haczykowe wkładane są, aby przeciwdziałać grawitacji oraz unieść policzek. Wkładamy je zwykle od góry, na linii łaczącej kącik oka ze skrawkiem ucha, i prowadzimy ku dołowi. Jedna z nici skierowana jest w kierunku nosa, w celu uniesienia policzka, kolejna kierowana jest w kierunku kącika ust, aby zapobiec jego opadaniu, często udaje się nam go unieść. Kolejne 2 nici kierujemy do „chomika” aby unieść tą część owalu ku górze, tak aby nie przekraczała linii żuchwy. Zabieg ten wymaga doświadczenia od lekarza, więc powinien być przeprowadzany przez osobę z doświadczeniem w implementacji nici. Efekty widzimy juz po zabiegu, pełny efekt pojawi się po 3 tygodniach, gdy nasza skóra zacznie wytwarzac dodatkowe włókna owijające się wokół nici. 

Zadzwoń : 785 170 871

Możliwe następstwa pozabiegowe

Implementacja nici to zabieg wymagający doświadczenia. Po zabiegu mogą wystąpić wymienione poniżej powikłania:

Asymetria twarzy, pewna asymetria twarzy występuje u każdego człowieka, ale niekiedy po zabiegu może być ona bardziej widoczna. Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, może wystąpić zmiana zabarwienia skóry, odbarwienie, przebarwienie skóry. Po zabiegu (przez około 2-3 tygodnie) pacjent może odczuwać przejściową bolesność w okolicy wprowadzonych nici, nasilającą się przy dotyku, ucisku tkanek lub ruchach mimicznych. Dolegliwości te będą ustępowały z biegiem czasu. W miejscu wprowadzenia nici, mogą się również pojawić drobne nierówności lub zagłębienia. Ulegają one wygładzeniu maksymalnie do 8 tygodni po zabiegu.

Możliwe powikłania pozabiegowe

Nierówności widoczne na powierzchni skóry, są związane zwykle z zaciągnięciem tkanek przez nici, objawy te ustępują samoistnie po 2 tygodniach, jeżeli nie ustępują wymagają interwencji lekarza, przemieszczenia nici, przecięcia nici lub jej wyjęcia. Jest to dosyć poważne powikłanie pozabiegowe. 

Uwidocznienie nici pod skórą lub jej wysunięcie ze skóry, nici podane pod cienką skórę mogą nieznacznie prześwitywać przez skórę, z czasem, gdy nić ulegnie częściowemu rozpuszczeniu, nitka blednie, staje się niewidoczna. Koniec nici może się przebić przez skórę, lekarz ucina wtedy wystający koniec lub usuwa całą nitkę nacinając skórę.

Blizny, zgrubienia pod skórą. Nieprawidłowe blizny mogą występować w miejscu umiejscowienia nici, przebicia skóry.  Niekiedy w wyniku nagromadzenia się krwi w tkance podskórnej w okolicy nici może pojawić się krwiak, krwiak zazwyczaj wchłania się samoistnie, rzadko kiedy wymaga drenażu chirurgicznego.  Infekcja, ropień skóry. Infekcja jest bardzo rzadkim powikłaniem po tego typu zabiegu. Jeśli wystąpi infekcja leczenie polega na podawaniu antybiotyków. Po leczeniu może pozostać zbliznowacenie skóry, tkanki podskórnej.

Niekiedy u pacjentów, u których stosujemy nici występuje reakcja alergiczna na nić, jej powłokę, objawia się ona pod postacią rumienia skóry, pokrzywki, omdlenia, utraty przytomności, w rzadkich przypadkach może się pojawić obrzęk warg, języka, wstrząs anafilaktyczny.

Plastyka powiek górnych
Skontaktuj się z nami
Napisz do nas, aby umówić wizytę

Zadzwoń : 785 170 871

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.
Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71