Modelowanie żuchwy kwasem hialuronowym

Przywracanie idealnej linii żuchwy, podkreślanie naturalnego owalu twarzy

Zadzwoń: 785 170 871

Na czym polega modelowanie żuchwy?

Piękno jest względne, jednak za piękną twarz uważamy twarz o idealnych proporacjach, wydatnych policzkach, ponętnych ustach oraz idelanie równej linii żuchwy.

Równa linia żuchwy jest cecha osób młodych, z wiekiem skóra na niej wiotczeje, tworzą się nierówności. Istnieje wiele metod modelowania linii żuchwy, poprzez poprawę napięcia skóry dolnej części twarzy za pomocą laserów, czy wypełnienie ubytków tkanki na linii żuchwy.

Modelowanie, wypełnienie linii żuchwy kwasem hialuronowym daje bardzo ładne efekty estetyczne, jednak warunkiem powodzenia zabiegu jest właściwa kwalifikacja pacjenta i dobór odpowiedniego preparatu kwasu hialuronowego.

modelowanie żuchwy
modelowanie żuchwy kwasem hialuronowym przed i po
modelowanie żuchwy przed i po

Jakie są przyczyny nierównej linii żuchwy?

Po 40 roku życia ilość kwasu hialuronowego znacznie maleje, nasze tkanki stają się coraz bardziej wiotkie, zmniejsza się elastyczność skóy. Tracimy także tkankę tłuszczową podskórną. 

Zmiana masy ciała, szybkie chudnięcie, tycie także zaburza owal twarzy.

Ważne jest aby nie doprowadzić do powstania dużych nierówności na linii żuchwy, i stosować regularnie działania profilaktyczne. Regularnie przeprowadzana mezoterapia, czy stosowanie  nici PDO napina skórę i ją regenruje, często jest to wystarczające do odzyskania idealnego wyglądu.

Przebieg zabiegu modelowania linii żuchwy kwasem hialuronowym

Tutaj opiszę zastosowanie kwasu hialuronowego do wyrówniania żuchwy, a więc do rzeczy.

Wypełnienie linii żuchwy to zabieg polegający na podaniu kwasu hialuronowego wzdłuż linii żuchwy, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, w których obserwujemy zanik tkanki podskórnej. Zabieg wykonywany jest długa igłą, lub kaniulą, która pozwala na idealnie linijne podanie kwasu hialuronowego. Efekt wypełnienia linii żuchwy kwasem hialuronowym widzimy od razu po zabiegu. Tak jak widzicie na zdjęciach linia żuchwy ulega wygładzeniu i wyrównaniu.

W medycynie estetycznej panują różne mody, aktualnie młode kobiety proszą o mocne zarysowanie linii żuchwy i kąta żuchwy. Do tej pory o kwadratową szczękę, wyraźnie zarysowany kąt żuchwy prosili mężczyźni, teraz jest to coraz bardziej popularne u kobiet.

Jeden z moich wykładowców powiedział kiedyś że jeżeli mamy wątpliwości co do aktualnych kanonów piękna należy oglądać filmy Disneya, a ponieważ „Disney is always right”, jest to stwierdzenie które warto zapamiętać:)))

Zabieg polegający na modelowaniu linii żuchwy powtarzamy zwykle raz za 1,5 roku, nie ma potrzeby wypełniać linii żuchwy częściej. Kwas hialuronowy z czasem ulega degradacji, ale efekty utrzymują się długo. Kwas hialuronowy wypełnia tkanki, nawilża je, poprawia ich jakość

Przeciwwskazania do modelowania linii żuchwy kwasem hialuronowym

Istnieje wiele przeciwwskazań do podania kwasu hialuronowego w linię żuchwy. Oczywiście jest to ciąża, okres karmienia piersią, infekcje wirusowe i bakteryjne, wypryski na skórze, aktywna opryszczka wargowa.

Nie podajemy kwasu hialuronowego w przypadku uczuleń na jakikolwiek składnik preparatu, w ciężkich, nieleczonych chorobach autoimmunologicznych, nowotworach leczonych chemio i radioterapią. 

Ze względów estetycznych należy być bardzo uważnym modelując linię żuchwy, gdy pacjentka ma duże chomiki, dużą grawitacyjną wiotkość skóry. Błędne ich wypełnienie zamiast polepszyć, może pogorszyć wygląd pacjentki. Omijamy wtedy igłą chomiki i podajemy kwas hialuronowy jedynie w ubytki na linii żuchwy.

Zadzwoń : 785 170 871

Cennik

Kwas hialuronowy, 1 ml

900 zł – 1000 zł

Kwas hialuronowy, 2 ml

1600 zł

Radiesse 1,5 ml

1800 zł

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.

Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71