Mezoterapia igłowa

Starzenie skóry zaczyna się od okolicy oka

Mezoterapia igłowa pod oczy

Skóra wokół oczu jest bardzo cienka, wynosi około 0,5 mm. Krążenie krwi jest bardzo słabe, nie występują na niej gruczoły potowe, a ilość gruczołów łojowych jest niewielka. Skóra okolic oczu często ulega przesuszeniom, pojawiają się na niej liczne zmarszczki.

Jednym z pierwszych symptomów starzenia się skóry wokół oczu są cienie pod oczami. Za ich powstanie odpowiada ścieńczenie skóry dolnej powieki, ubytek tkanki podskórnej i prześwitujące naczynia żylne dolnej powieki. Mogą temu towarzyszyć obrzęki i opuchlizna powiek.

Następnie pojawiają się zmarszczki mimiczne, kurze łapki, które z czasem utrwalają się. Z wiekiem skóra okolic oczu wiotczeje, pojawia się nadmiar skóry zarówno na górnej, jak i dolnej powiece.  

usuwanie zmarszczek
plastyka powiek
plastyka powiek
plastyka powiek
Objawy starzenia się skóry wokół oczu?

Starzenie się skóry w okolicy oka rozpoczyna sie już po 30 roku życia. Następujące objawy powinny skłonić cię do zadbania o siebie:

Przesuszenie skóry wokół oczu, jest ono spowodowane brakiem guczołów łojowych na powiekach, brak jest tam warstwy łojowej, która chroni skórę przed działaniem czynników zewnętrznych. Skóra powiek dolnych przesusza się, pojawią się na niej drobne zmarszczki, u niektórych pacjentek skóra może się łuszczyć.

Utrata jędrności, jest efektem pogorszenia się jakości skóry, zmniejszeniem ilości kolegenu i włókien elastynowych w górnej i dolnej powiece. Skóra staje się wiotka, rozciąga się, zaczyna opadać. U wielu Pań opadaniu powiek towarzyszy opadanie brwi, nadające twarzy smutny wygląd. W skrajnych przypadkach może się pojawić zaburzenie pola widzenia.

Cienie pod oczami, które są efektem ścieńczenia skóry dolnej powieki, prześwitywania naczyń krwionośnych na fioletowo, problem ten nasila się z wiekiem, pogarszają go zaburzenia snu oraz niedotlenienie skóry.

Około 45-50 roku życia pacjentki zaczynają się skarżyć na obrzeki powiek. Są to obrzeki limfatyczne, wynikające z zastoju wody w tkankach. Obrzękom sprzyjają nieprzespane noce, spożywanie dużej ilości soli, alkoholu. Jeżeli obrzęki powiek dolnych się utrwalą mogą pojawić się worki pod oczami.

Worki pod oczami to objaw nasilonego starzenia się stuktur okolicy oka, oczywiście mamy wiotką skórę, obrzek dodatkowo rozciągający skórę, ale także przepukliny powiek dolnych. Przepukliny powiek dolnych to nic innego jak tłuszcz pozagałkowy uwypuklający się do dolnej powieki. 

Zmniejszanie się oka z wiekiem, jest to subiektywne odczucie, wynikające nie ze zmniejszania się gałki ocznej, ale rozciągnięcia skóry powiek górnych, dolnych, utrwalonych obrzęków powiek.

Jakie zabiegi są stosowane na okolicę oczu?

Starzenie się skóry zaczyna się od okolicy oka, dlatego też warto działać profilaktycznie, aby nie dopóscić do powstania zmarszczek.

W okolicy oka bardzo dobrze sprawdzają się wszystkie koktajle przygotowane do mezoterapii igłowej. Podanie kwasu hialuronowego w tą okolicę nawilża i odżywia skórę, usuwa wolne rodniki, pierwsze objawy fotouszkodzenia skóry.

W okolicy oka bardzo dobre efekty dają biostymulatory, są to substancje podobne do mezoterapii igłowej, które dodatkowo stymuluja i pobudzają skórę do samonaprawy. Powodują podziały komórek skóry, wytwarzanie nowych włókien kolagenowych. Biostymulatory w okolicy oka są teraz bardzo popularne i trendy:)

Do przebudowy skóry okolicy oka bardzo skuteczny jest mezo-botoks. Jest to połączenie mezoterapii igłowej , z toksyną botulinową. Dzięki takiemu koktajlowi uzyskujemy rozprostowanie drobnych zmarszczek dolenej powieki z jednoczasowym jej nawilżeniem.

Jakie są wskazania do mezoterapii okolic oczu?

Mezoterapię okolic oczu wykonujemy już u pacjentek po 30 roku życia. Pierwszym wskazaniem jest profilaktyka zmarszczek, poprawa nawilżenia skóry. Bezwzględnie zalecamy mezoterapię okolic oczu, gdy doszło do przesuszenia skóry pod oczami, pojawiły się drobne zmarszczki na dolnej powiece, czy skóra stała się wiotka.

Mezoterapię igłową stosujemy także na zmarszczki mimiczne twarzy, kurze łapki. Botoks oczywiście blokuje skurcz mięśni, ale zagięta skóra wymaga odbudowy. Mezoterapia igłowa wstrzykiwana w zmarszczki powoduje wyprostowanie bruzd, ich lepszy wygląd.

Co zawierają produkty wstrzykiwane pod oczu?

Preparaty do mezoterapii igłowej okolicy oczu są najczęściej specjalnie przygotowane do odbudowy tej okolicy. Pamiętajcie ze skóra wokół oczu jest cienka, więc preparatu nie powinny zawierać zbyt dużo kwasu hialuronowego, inaczej pacjentka bardzo spuchnie…. Do okolicy oczu producenci przygotowują aminokwasy, nukleotydy, produkty zawierające niwielkie ilości kwasu hialuronowego. Często produkty te mają substancje rozjaśniające, dedykowane osobom mającym cienie pod oczami.

Czy mezoterapia igłowa pomaga na worki pod oczami?

Mezoterapia igłowa jest dobra dla każdego, warto ją zastosowac w przypadku worków pod oczami. U osób młodych worki pod oczami możemy zniwelować stosując regularnie mezoterapię igłową: 4 zabiegi co 2 tygodnie, a następnie powtórka za 6 miesięcy. W przypadku worków pod oczami ważna jest regularność i cierpliwość.

U osób nieco starszych proponuję zabieg dermapenem (mikronakłuwanie skóry), lub biostymulatory. Biostymulatory są mocniejsze niż mezoterapia więc dadzą nam lepsze wyniki. Tutaj również należy wykonać serię zabiegów.

W przypadku dużej wiotkości skóry proponuję pacjentom zastosowanie nici PDO na dolną powiekę, nici PDO dobrze się też sprawdzają w przypadku kurzych łapek. Nici te najpierw mechanicznie rozprostowują zmarszczki, a nastepnie substancja z których są wykonane dodatkowo stymuluje skórę, i w miejscu nici pojawiaja się dodatkowe włókna kolagenowe. Nitka po 6 miesiącach się rozpuszcza, ale włókna kolagenowe zostają ujędrniając skórę.

Proszę wykonujcie te zabiegi u lekarza, czasami worki pod oczami to nie defekt estetyczny ale objaw choroby nerek, ukladu krążenia, chorób serca. Należy wtedy rozpocząć diagnostykę chorób, a nie brnąć jedynie w medycynę estetyczną. Lekarz oceni to przed wykonaniem zabiegu.

Laser frakcyjny, radiofrekfencja igłowa na worki pod oczami

Jeżeli nasz pacjent ma wiotkość skóry dolnej powieki należy ją ujędrnić. Ja bardzo lubię do tego celu wykorzystywać zabiegi laserowe, lub radiofrekfencję mikroigłową.

Radiofrekfencja mikroigłowa pobudza i stymuluje skórę, włókna kolagenowe pod wpływem ciepła i prądu się obkurczają, skóra staje się bardziej zwarta. Sam zabieg jest niebolesny, wykonujemy 4 powtórzenia co 2 tygodnie.

Laser frakcyjny jest nieco bardziej inwazyjnym zabiegiem. Powoduje on powstanie na dolnej powiece wielu mikro-otworów. Uszkodzona skóra zaczyna się natychmiast goić i regenerować powodując tworzenie nowych włókien kolegenowych i elastynowych, zwiekszają sie podziały komórkowe, w uszkodzoną skórę wrastają naczynia krwionośne doprowadzające substancje odżywcze do komórek skóry. Efekty zabiegu sa widoczne po 3 tygodniach. Zabieg powtarzamy po 6-8 tygodniach.

Jak w warunkach domowych dbrać o skórę oczu?

Istnieje wiele sposobów na pielęgnację skóry okolicy oczu. Najwazniejszym jest dbanie o higienę tej okolicy. Przede wszystkim należy zawsze, przed snem zmyć makijaż i nałożyć krem nawilżający skórę. Rano, po przemyciu oczu płynem micelarnym należy, po nałożeniu kremu zastosować filtr przeciwsłoneczny. Filtry stosujemy cały rok, bez względu na porę roku, chronią one skórę oczu przed fotouszkodzeniem. W warunkach domowych można stosować delikatne rolery na dolną powiekę, należy jednak pilnować aby roler. przed użyciem był zdezynfekowany.

Ile kosztuje zabieg mezoterapii igłowej okolicy oczu? Warszawa, Praga Południe

Aktualna cena zabiegu podana jest tutaj. Cena zabiegu zależy od ostrzykiwanego obszaru, oraz od produktu, koktajlu wykorzystanego do zabiegu. Medycyna Estetyczna, Mezoterapia igłowa, Warszawa, Praga Południe, ul. Kamionkowska 41/3.

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.

Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71

U

Przydatne linki