Bruzdy marionetki kwas hialuronowy - Warszawa

Medycyna estetyczna to doskonałe rozwiązanie dla Twojego pięknego wyglądu!

Zadzwoń: 785 170 871

Zmarszczki, bruzdy marionetki - jak powstają?

Bruzdy marionetki to bruzdy, które biegną od kącików ust do brody. Nadają one naszej twarzy smutny wygląd, postarzają ją. Bruzdom tym często towarzysza opadające kąciki ust.

Bruzdy marionetek pojawią się zwykle po 50 roku życia, gdy zaczyna się proces starzenia organizmu. W okolicy brody zanika tkanka tłuszczowa podskórna, która powoduje załamywanie się skóry na granicy policzka i brody.

W tym okresie życia pojawiają się także ubytki zębowe, brak podparcia kostnego sprzyja zapadaniu się tkanek.

bruzdy marionetki wypełnianie
bruzdy marionetki kwas hialuronowy przed i po
kwas hialuronowy bruzdy marionetki przed i po

Wskazania do wypełniania bruzd marionetek

Linie marionetek to załamania skóry na granicy policzka i brody. Biegną one od kącika ust ku dołowi.

Im jesteśmy starsze, tym bardziej ubywa nam tkanki tłuszczowej podskórnej, linie marionetek powoli stają się nieestetycznymi bruzdami.

Wskazaniem do podania w bruzdy kwasu hialuronowego jest dbałość o wygląd. Bruzdy te nadają naszej twarzy smutny wygląd, są powodem niskiej samooceny naszych pacjentek.

Jak pozbyć się bruzd marionetek (zmarszczek poniżej ust)?

Istnieje kilka metod pozwalającym nam pozbyć się bruzd marionetek.  Medycyna estetyczna wykorzystuje kwas hialuronowy, wstrzykujemy go w bruzdy marionetek, wypełniamy je uzyskując oczekiwany efekt estetyczny.

Inna metodą jest podanie toksyny botulinowej w mięsień obniżacz kąta ust. Podanie toksyny botulinowej w mięsień biegnący od kącika ust do brody rozluźnia go, zmniejsza napięcie tej okolicy, bruzdy marionetek ulegają wygładzeniu i wyprostowaniu.

Trzecią równie interesującą metodą jest zastosowanie nici wypełniających bruzdy marionetek. Nici te, są to nici PDO, bardzo mocno skręcone. Włożone do tkanek rozprostowują się wypychając zapadniętą skórę ku górze.

Nici te dodatkowo stymulują powstawanie nowego kolagenu i elastyny w miejscu ich zastosowania. Zagęszczają więc dodatkowo skórę, naprawiają ją.

Kwas hialuronowy na bruzdy marionetki - jak wygląda zabieg?

Bruzdy marionetek wypełniane są kwasem hialuronowym. Zabieg nie wymaga od pacjenta specjalnych przygotowań. W naszym gabinecie  w Warszawie, na Pradze Południe stosujemy produkty ze znieczuleniem, po to aby pacjent nie odczuwał bólu w trakcie iniekcji.

Bruzdy marionetek wypełniamy zwykle igłą, często łączymy ten zabieg z unoszeniem kącików ust ku górze. Po każdą bruzdę, na pierwszej wizycie podajemy po 0,5 ml kwasu hialuronowego. Niekiedy, u pacjentek dojrzałych może być to za mało, jednak warto poprawiać urodę małymi kroczkami, aby móc się przyzwyczaić do swojego nowego wyglądu.

Wypełnienie bruzd marionetek pacjent zauważy od razu po zakończonym zabiegu. Efekt jest spektakularny, od razu.

Kwas hialuronowy musi się jednak rozprężyć w tkankach, połączyć z cząsteczkami wody. Dlatego też pełen efekt zabiegu jest widoczny po około 2-3 tygodniach od podania produktu.

Zalecenia po wypełnianiu bruzd marionetek kwasem hialuronowym

Tuż po wypełnieniu bruzd marionetek w miejscu ukłucia igłą może się pojawić obrzęk, lub niewielki siniak. Objawy te mijają po 2 dniach, siniak może utrzymywać się nieco dłużej.

Prosimy o stosowanie przez 5 kolejnych dni kremów pozabiegowych, antyseptycznych, unikanie makijażu, unikanie basenów, saun, kąpieli w miejskich kąpieliskach, ze względu na możliwość zakażenia miejsc wkłucia.

Prosimy nie masować podanego preparatu, lekarz sam umieszcza produkt, w miejscu gdzie jest potrzebny.

Przeciwwskazania do wypełniania bruzd marionetek

Przeciwwskazaniem do naprawy bruzd marionetek kwasem hialuronowym jest ciąża, karmienie piersią, uczulenie, na którykolwiek ze składników preparatu.

Bruzd marionetek nie wypełniamy w przypadku aktywnych chorób infekcyjnych skóry, aktywnej infekcji wirusem opryszczki. Uważnie kwalifikujemy pacjentów z chorobami autoimmunologicznymi, lub niewyrównaną, nie leczoną cukrzycą. 

Zadzwoń : 785 170 871

Cennik

Wypełnienie bruzd marionetek, 1 ml

900 zł – 1000 zł

Wypełnienie bruzd nosowo-wargowych, 1 ml

900 zł – 1000 zł

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.

Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71