Opadające powieki – problemy narastają wraz z wiekiem

Okolica oka starzeje się najszybciej, skóra wokół oczu jest cienka i delikatna, szybko ulega wysuszeniu i odwodnieniu

 Zmienia się położenie brwi, powoli obniża się linia brwi, zmniejszając szparę powiekową, nadając twarzy smutny wygląd.

Zmienia się wygląd górnej powieki, skóra na górnej powiece rozciąga się i marszczy, staje się mniej elastyczna. Na górnej powiece często pojawią się włókniaki, brodawki, zmiany skórne. Z wiekiem zmienia się też okolica powieki dolnej, skóra ulega ścieńczeniu, pojawiają się zmarszczki, cienie dolnej powieki. U niektórych osób widoczne są przepukliny tłuszczowe dolnych powiek. Zmarszczkom powiek dolnej towarzyszy często rozciągnięcie więzadła podoczodołowego, pojawia się u nas wtedy dolina łez, którą możemy korygować kwasem hialuronowym, lub w trakcie plastyki powiek.

Jak poprawić wygląd oczu, odmłodzić twarz?

 Odmładzanie okolic oczu należy rozpocząć od regularnej, codziennej pielęgnacji tej okolicy. Stosowanie kremów nawilżających, filtrów przeciwsłonecznych istotnie opóźnia proces starzenia skory, powstawanie zmarszczek.

Skuteczną metodą na napięcie skóry górnej powieki jest zabieg Plasma IQ. Zabieg ten wykorzystując fizyczne zjawisko plazmy napina skórę i ją ujędrnia. Wykonując Plazmę na górne powieki możemy skutecznie opóźnić proces starzenia się skóry, opóźnić zabieg chirurgicznej korekty powiek. U osób, które spostrzegają zmarszczki statyczne na dolnej powiece warto zastosować metody mezoterapii igłowej, lub też osocze bogatopłytkowe.

Wstrzykiwanie witamin, mikroelementów istotnie poprawia kondycje skóry. Zabiegi te służą przede wszystkim pogrubianiu skóry w okolicy oczodołu. Jeżeli skóra jest cienka, odwodniona prześwitują przez nią naczynia żylne, nadające jej sinego zabarwienia, zabiegi iniekcyjne poprawiają kondycję skóry, jej kolor ulega poprawie. Żadna pacjentka nie lubi mezoterapii okolicy podoczodołowej, jednak nie ma bardziej skutecznej metody.

Kiedy warto zaplanować korektę powiek?

 Koło 50 roku życia coraz trudniej jest osiągnąć poprawę wyglądu górnej powieki stosując mezoterapię, czy Plazmę.

Skóra jest na tyle rozciągnięta, że efekty uzyskiwane metodami nieinwazyjnymi nie satysfakcjonują pacjentek. Wtedy proponuje zabieg korekty powiek górnych. Korekta powiek górnych polega na wycięciu nadmiaru skóry (czy to skalpelem, czy nożem chirurgicznym), zszyciu powiek. Zabieg ten odmładza okolice oka, efekty są widoczne przez kolejne 10 lat.

Plastyka powiek wyłącza pacjentkę z pracy zawodowej na około 7 dni (jest to czas od zabiegu do zdjęcia szwów), potem pacjentka wraca do pracy. Blizna jest ukryta w załamaniu górnej powieki, nie jest widoczna.

W gabinecie staram się informować pacjentki jakie techniki odmładzania są odpowiednie dla wieku pacjentki, jakie efekty możemy uzyskać, musicie zdać sobie sprawę że niekiedy, aby uzyskać ładny wygląd należy sięgnąć po zabiegi chirurgiczne, bardziej inwazyjne. Delikatne zabiegi, w pewnym wieku są nieskuteczne, nie opłacalne z ekonomicznego punktu widzenia.