Lifting twarzy

Nici BARB 4 D, lifting twarzy bez skalpela.

Nici

PDO 

Nici

BARB

Regeneracja skóry za pomocą nici PDO

Nici PDO są obecne na naszym rynku już ponad 10 lat. Wykorzystywane są do regeneracji i stymulacji naszej skóry. Wykonane są z polidioksanonu, są to nici od lat wykorzystywane przez chirurgów do szycia tkanek, my w gabinetach estetycznych używamy ich do odmładzania skóry. Nici te rozpuszczając się stymulują syntezę kolagenu, dzieki temu skóra staje się bardziej napięta, gładsza, drobne zmarszczki ulegaja rozprostowaniu. Nici te są całkowicie wchłanialne, znikają po około 6 miesiącach, zostawiając po sobie przebudowaną skórę.

Jakie są wskazania do zabiegu nićmi PDO?

Nici PDO mają na celu regerenację skóry. Ja stosuję je na skórę twarzy, szyi, dekoltu, gdy pacjentka skarży się na wiotkość skóry, drobne zmarszczki, utratę jędrności skóry. Niektóre pacjentki nie lubią zabiegu mezoterapii, nici PDO są alternatywnym zabiegiem w takich sytuacjach.

Nici PDO bardzo dobrze zagęszczają i odbudowują skórę czoła, stosujemy je gdy skóra czoła staje się wiotka, brwi mają tendencje do opadania. Dla mnie jest to pierwszy z wyboru zabieg do rewitalizacji skóry czoła. Jeżeli chcemy wygładzić dolna powiekę, lub okolicę kurzych łapek stosujemy tam bardzo delikatne, króciutkie nici PDO. Napinają one kurze łapki, prostują skórę pod dolna powieką. Efekty są bardzo dobre. Nieco dłuższe nici PDO, często w formie spirali, skręcone stosujemy do przebudowy skóry policzka, poprawy linii żuchwy. Proste nici PDO wkładamy w cienką skóre szyi i dekoltu.

Niekiedy zdarzają się pacjentki,które szybko metabolizują kwas hialuronowy, lub też nie chcą mieć zbyt dużo wypełniaczy w twarzy. Wtedy do wypełnienia bruzd nosowo-wargowych, czy bruzd marionetek możemy zastosować wypełniające nici PDO . Są to nici zwinięte w formie sprężynki, włożone do tkanek ulegają rozwinięciu wypychając tkanki do góry. Efekty są bardzo ładne.

Na czym polega zabieg założenia nici PDO?

Nici PDO zakładamy w znieczuleniu miejscowym. Skóra pacjentki smarowana jest kremem znieczulającym, lub wykonywane jest znieczulenie igła. Nitki nawleczone są na cieniutkie igły, które wprowadzane są do skóry, wycofując je pozostawiamy w skórze nawleczoną na igłę nić. Zabieg jest niebolesny. Nitka w pierwszym okresie mechanicznie napina skórę np: owal twarzy, a następnie wzdłuż niej pojawiają się nowe włókna kolagenowe, które zagęszczają skórę. Po zabiegu pacjentka może na drugi dzień wrócić do pracy. Niekiedy, u delikatnych pacjentek mogą się pojawić niewielkie siniaki, znikną samoistnie po 3-4 dniach. Ach, zapomniałabym, nitki są białe, nie widać ich pod skórą po założeniu.

Ile kosztuje założenie nici PDO?

Aktualna cena zabiegu podana jest tutaj. Cena zabiegu zależy od okolicy, którą chcemy naprawić, ilości włożonych nici, ich rodzaju.

Nici BARB, lifting twarzy

Nici liftingujące BARB 4D, to nitki duzo grubsze niż opisane powyżej, służą one do podciągania i napinania owalu twarzy. Nitki te, mi osobiście przypominają żyłke wędkarską, która jest ponacinana na całej długosci. Te nacięcia to tzw. haczyki, ja raczej uważam że to rodzaj zadziorka, który po wlozeniu w tkanki zaczepia się o nie i je unosi.

Nici te stosuję u Pań, u których widać delikatne opadanie owalu twarzy, zwiotczenie tkanek. Nici te napinają tkanki, ale także powodują syntezę nowego kolagenu, stymulują i mobilizują fibroblasty skóry. Efekty utrzymuja się 12-15 miesięcy, zależy to od ilości założonych nici i jakości skóry pacjentki.

Jakie są wskazania do zabiegu nićmi liftingującymi?

Nici BARB, haczykowe to nici liftingujące. Mają one na celu uniesienie opadających, ciężkich tkanek, napięcie skóry. Zwykle nici te stosujemy do unoszenia brwi, gdy zbyt mocno opadają ku dołowi, unosimy nimi policzki, napinamy linię żuchwy. Założenie nici wzdłuż linii zuchwy niweluje „chomiki” , napina opadający podbródek. 

Na czym polega zabieg założenia nici z haczykami?

Nici BARB, nici haczykowe są grubszymi nitkami niż zwykłe PDO, jednak ich założenie nie jest bardzo obciążające dla pacjenta. W MediWell Beauty, Warszawa zawsze stosujemy znieczulenie miejscowe. Najchętniej jest to znieczulenie nasiękowe igłą, aby pacjentka miała pełen komfort zabiegu, aby uniknąć siniaków. Po znieczuleniu skóry nici są wprowadzane na kaniuli (jest to tępo zakończona osłonka nici), jest to niebolesna dla pacjenta. Po założeniu nici są one naciągane i ucinane. Pierwsze zauważalne efekty działania nici będzie widać po 4-6 tygodniach. Tworzenie nowego kolagenu rozpoczyna się 10-14 dni po zabiegu i trwa przez kolejne miesiące.

Zalecenia po założeniu nici z haczykami?

Nici BARB po zabiegu powodują obrzęk, niekiedy mogą się zdarzyć niewielkie zasinienia skóry. Zalecane jest przykładanie zimnych okładów 24 godziny po zabiegu. Przez kilka dni po zabiegu pacjent może odczuwać ciągnięcie nitek, będzie to ustępowało z biegiem czasu.

Zalecamy utrzymywanie higieny ostrzykiwanego obszaru, przemywanie skóry preparatem SkinSept 3x dziennie, stosowanie kremu pozabiegowego. Ważne jest aby nie korzystać z zabiegów stomatologicznych w ciągu 4 tygodni po zabiegu (szerokie otwieranie ust może przemieścić nici). Proszę również zrezygnować z sauny, basenu, ćwiczeń fizycznych przez 3-4 tygodnie. Pierwsze zauważalne efekty działania nici będzie widać po 4-6 tygodniach. Tworzenie nowego kolagenu rozpoczyna się 10-14 dni po zabiegu i trwa przez kolejne miesiące.

  Ile kosztuje założenie nici BARB?

  Aktualna cena zabiegu podana jest tutaj. Cena zabiegu zależy od okolicy, którą chcemy naprawić, ilości włożonych nici, ich rodzaju.

  Nie czekaj i umów konsultację!

  Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.
  Umów konsultację

  MediWell Beauty

  ul. Kamionkowska 41/3
  03-812 Warszawa, Praga Południe

  Rejestracja

  +48 785 17 08 71
  recepcja@mediwell-beauty.pl

  Godziny pracy

  pon. – piąt. 10:00 – 19:00
  sob. 10:00 – 13:00

  MediWell Beauty

  ul. Kamionkowska 41/3,  03-812 Warszawa

  U

  Przydatne linki