Mezoterapia głowy

Mezoterapia głowy, metoda na zdrowe i piękne włosy

Mezoterapia skóry głowy, Warszawa

Mezoterapia skóry głowy jest zabiegiem, który polega na wstrzykiwaniu witamin, mikroelementów, substancji odżywczych w skórę głowy. Zabieg ten ma odżywić skórę głowy, dostarczyć w okolicę cebulek włosowych substancje potrzebne do produkcji włosa. 

Z wiekiem tracimy włosy, jest to jeden z objawów starzenia się naszego organizmu. Po 50 roku życia jest to zauważalne przez nasze pacjentki. Warto, raz w roku, zaplanować kilka profilaktycznych zabiegów mezoterapii igłowej głowy w celu wzmocnienia cebulek włosowych, poprawy jakości skóry głowy. Włosy będą wtedy mocniejsze, gęstsze, będą się lepiej prezentować. Poprzez podawanie w skórę głowy nowoczesnych substancji peptydowych i czynników wzrostu możemy zatrzymać wypadanie włosów, poprawiamy ich odżywienie, stymulujemy wzrost utraconych włosów.

mezoterapia iglowa, lysienie
plastyka powiek
plastyka powiek
Jakie są metody leczenie nadmiernego wypadania włosów?

Wypadanie włosów, łysienie dotyczy wielu mężczyzn i kobiet. Wynika ono z uwarunkowań genetcznych, zaburzeń hormonalnych, czy stresu. W Polsce dostępnych jest wiele metod leczenia łysienie, mniej lub bardziej inwazyjne. Najprostsze to codzienne stosowanie wcierek do włosów, przyjmowanie suplementów diety: witamin i minerałów doustnie. Lekarze mogą zapisać Wam leki na receptę, które znacznie hamują wypadanie włosów. W gabinetach estetycznych, tak jak w MediWell Beauty  w Warszawie,  dostępna jest mezoterapia igłowa skóry głowy, lub też zabiegi z osoczem bogatopłytkowym, fibryną bogatopłytkową. Ostatnią i najbardziej inwazyjną metodą jest przeszczep włosów.

Wskazania do wykonania zabiegu mezoterapii igłowej skóry głowy

Głównymi wskazaniami do mezoterapii igłowej skóry głowy jest nadmierne wypadanie włosów o różnej etiologii. Lekarz najpierw rozpoznaje rodzaj wypadania włosów, a następnie przepisuje właściwą terapię. Mezoterapia igłowa jest skuteczna przy wypadaniu włosów po infekcjach, stresie, po wypadaniu włosów związanych z COVID-em. 

Jak się przygotować do zabiegu mezoterapii skóry głowy?

Przed zabiegiem mezoterapii skóry głowy należy ją umyć, włosy, skóra powinny być czyste, pozbawione lakieru i pianek. Tydzień przed zabiegiem prosimy nie farbować włosów. Odstawić leki przeciwrzepliwe typu aspiryna, aby uniknąć siniaków.

Jak wygląda zabieg mezoterapii skóry głowy?

Zabieg mezoterapii skóry głowy jest zabiegiem polegającym na wstrzyknięciu w skórę głowy substancji odżywczych. Ze względu na obecność włosów nie da się posmarować skóry głowy kreme znieczulającym, ale lek znieczulający jest mieszany ze środkiem do mezoterapii, więc zabieg nie jest aż tak bardzo bolesny. W trakcie jednej sesji podawane jest od 3-5 ml preparatu. Zabiegi mezoterapii skóry głowy wykonujwmy w seriach, ich częstotliwość zależy od zastosowanego leczenia farmakologicznego, stosowania wcierek i innych terapii. Ja proponuje wykonanie 1 zabiegu w miesiącu, ponieważ wypadanie włosów to choroba przewlekła, często pierwsze rezultaty widać dopiero po 6 miesiącach od wdrożenia terapii. 

Ile zabiegów meozterapii igłowej należy wykonać?

W zależności od stanu klinicznego pacjenta wykonujemy około 4 zabiegów mezoterapii igłowej, w odstępach co 2 tygodnie. Dostarczamy w ten sposób do skóry substancji odżywczych, mikroelementów i minerałów potrzebnych do jej prawidłowego funkcjonowania.

Ile kosztuje mezoterapia skóry głowy? Warszawa, Medycyna Estetyczna, Praga Południe

Aktualna cena mezoterapii skóry głowy podana jest w cenniku  tutaj. Cena zabiegu zaczyna się od 350 zł, zależy od rodzaju wybranej mezoterapii igłowej, jakości preparatu. MediWell Beauty, ul. Kamionkowska 41/3, Warszawa, Praga Południe

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.
Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71

U

Przydatne linki