Usuwanie kępek żółtych

Laserowe usuwanie kępek żółtych jest szybką i skuteczna metodą leczenia kępek żółtych.

Usuwanie kępek żółtych, Warszawa

Zapraszamy Państwa do gabientu medycyny estetycznej, w Warszawie na zabieg laserowego usuwania kępek żółtych. Kępki żółte zwane są inaczej żółtakami, pojawiają się na powiekach, kolanach, łokciach, lub stopach. Są to grudki zawierające złogi cholesterolu, które odkładając sie w skórze powiek nadają jej żółte zabarwienie. Kępki żółte pojawiają się, gdy poziom cholesterolu jest bardzo wysoki, są one wynikiem nieprawidłowej diety, lub  zaburzeń genetycznych.  Ich pojawienie się na skórze powinno skłonić pacjenta do diagnostyki w kierunku zaburzeń lipidowych, chorób serca, cukrzycy, czy niedoczynności tarczycy.

Przyczyny występowania kępek żółtych.

Kępki żółte są dosyć częste w naszej populacji, wielu Polaków cierpi na zaburzenia poziomu lipidów: cholesterolu, trójglicerydów. Często wiążą się z występowaniem podwyższonego poziomu glukozy, zespołu metabolicznego, towarzysza niedoczynności tarczycy czy zespołowi nerczycowemu. W przypadku występowania kępek żółtych zlecamy najpierw kontakt i diagnostykę u lekarza rodzinnego, a następnie usunięcie kępek żółtych laserowo. Pamiętajcie Państwo, że w MediWell Beauty, Warszawa usuwamy objawy choroby, a leczeniem choroby powinien zająć się lekarz rodzinny lub internista.

Rodzaje kępek żółtych, ich lokalizacja.

Kępki żółte to złogi cholesterolu, które lokalizują się głównie pod skórą powiek. Występują one pod postacią pojedynczych grudek, lub też rozlanych zmian. Kępki żółte pojawiają się często symetrycznie na obu oczach, zarówno na powiekach górnych, oraz powiekach dolnych. Początkowo są niewidoczne, jednak gdy złogów cholesterolu przybywa, nie da się ich zakryć makijażem. 

Niekiedy pacjenci zgłaszają obecność żółtaków zlokalizowanych na łokciach i kolanach, czasami występują one w okolicy ścięgień na dłoniach i stopach. Są one twarde, czerwono-żółte. Te guzki wycinane są zwykle chirurgiczne, ze względu na ich duże rozmiary.

Jak wygląda zabieg laserowego usuwanie kępek żółtych?

W naszym gabiencie MediWell Beauty w Warszawie, zabieg laserowego usuwania kępek żółtych przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Przed zabiegiem pacjent jest znieczulany zastrzykiem. Po znieczuleniu skóry lekarz, laserem frakcyjnym warstwa, po warstwie odparowuje złogi cholesterolu, znajdujące się w kępkach żółtych.

Zabieg nie powoduje powstania blizn. Tuż po zabiegu na skórze może pojawić się obrzęk, lub zasinienia które utrzymują się się około 2-3 dni.  Należy pamiętać, że zabieg usuwa kępki żółte, tzw. żółtaki ale nie usuwa przyczyny zmian. Kępki żółte mogą powstawać od nowa, o ile pacjent nie wyleczy zaburzeń lipidowych lub nie zmieni stylu życia.

Przeciwskazania do laserowego usuwania żółtaków?

Zabieg laserem frakcyjnym jest zabiegiem bezpiecznym dla pacjenta, nie wymaga specjalnych przygotowań. Jednak analogicznie do innych zabiegów nie wykonujemy go w ciąży, okresie karmienia piersią, w trakcie infekcji wirusowych i bakteryjnych na skórze twarzy, w niektórych chorobach autoimmunologicznych typu: łuszczyca, bielactwo, toczeń skórny. Uważnie należy kwalifikować pacjentów z tendencja do bliznowacenia skóry, tworzenia przerosłych blizn. Nie kwalifikujemy pacjentów przyjmujących doustne leki sterydowe.

Czy kępki zółte mogą same zniknąć?

Kępki żółte same nie znikną, nie pomogą żadne maści i kremy, nie da się wycisnąć kępęk żółtych spod skóry.Nie można usunąć kępek żółtyc Kępki żółte to złogi cholesterolu, które namnażają się przez lata, dlatego też jedyną mozliwością ich usunięcia jest ich laserowe usunięcie, lub wycięcie chirurgiczne.

Jak zapobiegać powstaniu żółtaków?

Kępki żółte tworzą się przy nieprawidłowym poziomie cholesterolu, nawet jeżeli u pacjenta badania lipidów są prawidłowe, są one pierwszym objawem rozpoczynającej się miażdżycy.  Dlatego też bardzo ważne jest stosowanie odpowiedniej diety o niskiej zawartości tłuszczów. Należy zrezygnować z tłuszczów nasyconych (wieprzowiny), ograniczyć spożywanie masła, ograniczyć spożywanie fast foodów. Bardzo ważna jest kontrola poziomu glukozy w organizmie, ograniczenie palenia papierosów. Jedyną metodą na zapobieganie nawrotom kępek żółtych jest zdrowy tryb życia.

Ile kosztuje laserowe usuwanie kępek żółtych?

Cenę laserowego usuwania kępek żółtych znajdziecie Państwo w naszym cenniku,  tutaj. Terminy oczekiwania są krótkie, zapraszamy serdecznie do gabientu medycyny estetycznej w Warszawie. MediWell Beauty, ul. Kamionkowska 41/3, Praga Południe, Warszawa.

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.
Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,  03-812 Warszawa

U

Przydatne linki