Lipoliza iniekcyjna

Zabieg ten ma na celu rozpuszczenie tkanki tłuszczowej, służy do leczenia cellulitu.

Zabieg

rozpuszczania tłuszczu

Leczenie

celulitu

Lipoliza injekcyjna, zabieg rozpuszczania tłuszczu

Lipoliza injekcyjna to zabieg, który w sposób szybki i małoinwazyjny pozwala usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej. Stosujemy ją głównie to rozpuszcznia tkanki tłuszczowej w okolicy podbródka, chomików, rozpuszczania tłuszczu na brzuchu, w okolicy ud, kolan.

Wstrzykiwany preparat powoduje uszkodzenie ścian komórek tłuszczowych, powodując ich rozpad. Uwolnione z komórek tłuszcze są metabolizowane i wydalane przez wątrobę i nerki. Lipoliza injekcyjna to zabieg przeznaczony dla osób z niewielkim nadmiarem tkanki tłuszczowej, lokalnymi jej depozytami, nie jest to zabieg który służy do odchudzania. Decydując się na zabieg lipolizy injekcyjnej, warto ograniczyć podaż węglowodanów, efekty zabiegu będą szybsze.

Jakie są wskazania do zabiegu lipolizy iniekcyjnej? Warszawa, MediWell Beauty

Lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem wykonywanym w gabientach medycyny estetycznej do usuwania miejscowych otłuszczeń w okolicy podbródka, brody. Rozpuszczamy w ten sposób nadmiar tkanki tłuszczowej w „chomikach”, niekiedy na karku, w pismiennictwie nazywane jest to „wdowim garbem”.

Często zabieg ten wykonujemy u Pań po ciąży, porodzie (u których widoczna jest niewielka ilość tłuszczu w dolnej części brzuch, czy nad blizną po cięciu cesarskim).

Wiele pacjentek zgłasza się do nas w celu rozpuszczenia nadmiaru tłuszczu w okolicy bioder, na udach, w okolicy podpośladkowej, czy nad kolanami. Często są to okolice, z których nie da się usunąć tkanki tłuszczowej mimo intensywnych ćwiczeń, np. z wzgórka łonowego.

Jak wyglada zabieg lipolizy iniekcyjnej? Medycyna Estetyczna, lekarz

Zabieg lipolizy iniekcyjnej, w MediWell Beauty, w Warszawie jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Pacjent nie musi się do niego przygotowywać. Preparat do zabiegu jest wymieszany z substancją znieczulającą, jego wstrzykiwanie nie boli. Po zabiegu pacjent może odczuwać delikatne mrowienie, drętwienie ostrzykwanej okolicy. Kilka godzin po zabiegu mogą się pojawić siniaki, jest to naturalne następstwo pozabiegowe.

W trakcie zabiegu lipolizy uszkadzane są komórki tłuszczowe, dlatego typowym następstwem pozabiegowym jest stan zapalny w miejscu podania produktu. Stan zapalny, obrzęk, niewielki ból mogą utrzymywać się do kilku dni po zabiegu. Zalecamy wykonanie 3-4 zabiegów co 3 tygodnie.

Jakie są zalecenia po zabiegu lipolizy injekcyjnej? Warszawa

Po zabiegu lipolizy iniekcyjnej, pacjent może odczuwać przez kilka dni bolesność w miejscu podania preparatu. Zalecamy masaż danej okolicy, kilka razy dziennie. Można także stosować masaż bańką chińską, czy skorzystać z masaży limfatycznych, które przyspieszają usuwanie tłuszczu z komórek. 

Ile kosztuje rozpuszczanie tłuszczu? Warszawa, Praga Południe

Aktualna cena lipolizy injekcyjnej, w MediWell Beauty podana jest tutaj. Cena zależy od ilość tkanki tłuszczowej, oraz wykorzystanych do zabiegu ampułek. Medycyna Estetyczna, ul. Kamionkowska 41/3, Warszawa, Praga Południe.

Leczenie cellulitu, Warszawa

80% kobiet ma cellulit, jest on widoczny na udach, pośladkach kobiet. Nie znika mimo ćwiczeń fizycznych i stosowania różnego rodzaju kremów. Cellulit jest spowodowany rozrostem tkanki tłuszczowej, która uciska na naczynia krwionośne upośledza krążenie krwi, sprzyja obrzękom. Tłuszcz zbija się w grudki, które widoczne są jako pofałdowanie skóry, zagłebienia w skórze. Cellulit może mieć różne nasilenie i zaawansowanie, od niewielkich zmian widocznych jedynie przy naciśnięciu skóry, poprzez widoczną skórkę pomarańczy, obecną zarówno podczas stania i lekżenia. W naszym gabinecie w MediWell Beauty w Warszawie, do leczenia cellulitu stosujemy metody mezoterapii igłowej, lipolizy injekcyjnej, wstrzykujemy w tkankę tłuszczową substancje uszkadzające komórki tłuszczowe.

Leczenie celulitu

80% kobiet ma cellulit, jest on widoczny na udach, pośladkach kobiet. Nie znika mimo ćwiczeń fizycznych i stosowania różnego rodzaju kremów. Cellulit jest spowodowany rozrostem tkanki tłuszczowej, która uciska na naczynia krwionośne upośledza krążenie krwi, sprzyja obrzękom. Tłuszcz zbija się w grudki, które widoczne są jako pofałdowanie skóry, zagłebienia w skórze. Cellulit może mieć różne nasilenie i zaawansowanie, od niewielkich zmian, widocznych jedynie przy naciśnięciu skóry, poprzez widoczną” skórkę pomarańczy” obecną zarówno podczas stania, jak i leżenia. W naszym gabiencie MediWell Beauty w Warszawie, do leczenia cellulitu stosujemy metody mezoterapii igłowej, lipolizy injekcyjnej. Polegają one na wstrzyknięciu w skórę substancji uszkadzających komórki tłuszczowe.

Na czym polega zabieg ostrzykiwania cellulitu? Warszawa, Medycyna Estetyczna

Na rynku mamy dużo dostępnych produktów do ostrzykiwania cellulitu, wybór właściwego jest decyzja lekarza, po ocenie stadium zaawansowanie cellulitu. Wstrzykiwanie produktów rozpuszczających tłuszcz odbywa się metodą mezoterapii igłowej, w znieczuleniu miejscowym. W okolicę ud, posladków podajemy mikrodepozyty produktu, który ma na celu uszkodzić ściany komórek tłuszczowych, przez to zmniejszyć ilość podskórnej tkanki tłuszczowej.

Zwykle wykonujemy około 3-4 zabiegów. Warto je połączć z dietą, ewentualnie masażami lub zabiegami endermologii.  Masaże skóry, endermologia poprawiają krążenie w skórze, dlatego też bardzo dobre dla pacjentek, które poddały się zabiegowi lipolizy iniekcyjnej, pomagają one usunąć kwasy tłuszczowe z organizmu.

Jakie są przeciwskazania do zabiegu ostrzykiwania cellulitu? Warszawa, lekarz

Ostrzykiwania cellulitu nie wykonujemy u kobiet w ciąży, karmiących piersia. U osób z infekcja bakteryjną, wirusową, chorujących na wątrobę, WZW B, C, HIV. W przypadku chorób nerek, niektórych chorób autoimmunologicznych. Przed zabiegiem lipolizy konieczna jest konsultacja lekarska. Zapraszamy do gabientu medycyny estetycznej Warszawa, Praga Południe.

Ile kosztuje ostrzykiwanie cellulitu, Warszawa, Praga Południe?

Aktualna cena leczenia cellulitu w naszym gabiencie medycyny estetycznej jest podana jest tutaj. Cenna zależy od ilości wykorzystanych ampułek. Medycyna Estetyczna, MediWell Beauty, ul. Kamionkowska 41/3, Warszawa

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.

Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,  03-812 Warszawa

U

Przydatne linki