Zabiegi chirurgiczne

W naszym gabiencie wykonujemy także drobne zabiegi chirurgiczne dotyczące zmian skórnych. Część zmian skórnych usuwamy chirurgicznie, wysyłamy je na badanie histo-patologiczne. Tak postępujemy z płaskimi znamionami barwnikowymi, zmianami, które w badaniu dermoskopem budzą niepokój lekarza.  W gabiencie usuwamy także zmiany zlokalizowane bezpośrednio od skórą takie jak: tłuszczaki, kaszaki, cysty różnego rodzaju. Część z nich jest także wysłana na badanie histo-patologiczne. Wychodząc na przeciw potrzebom pacjentek wykonujemy także zabieg wycięcia powiek górnych, blefaroplastykę powiek górnych, przywracając młodzieńczy wygląd oczu.

Lista Zabiegów

Wycinanie barwnikowych zmian skórnych

Usuwanie pieprzyków, wycinanie pieprzyków, Warszawa, gabinet medycyny estetycznej, MediWell Beauty

Z wiekiem na naszym ciele pojawi się coraz więcej zmian barwnikowych, część z nich to niegroźne „pieprzyki”, część „pieprzyków” wymaga kontroli dermatologa, lub natychmiastowego usunięcia. Pieprzyki na skórze to zmiany barwnikowe, zmian tych nie można usuwać laserem, należy je wyciąć z marginesem tkanki i wysłać na badanie histopatologiczne. W naszym gabinecie wykonujemy takie zabiegi, usuwamy zmiany, wysyłamy je na badanie histopatologiczne, aby wykluczyć nowotwór złośliwy. Jeżeli macie Państwo na skórze pieprzyki, znamiona barwnikowe zapraszamy do nas, do medycyny estetycznej, Warszawa, Praga Południe.

Jak rozpoznać czerniaka, jak usunąć pieprzyk ze skóry? Warszawa,chirurgia estetyczna, dermatoskopia

Jeżeli macie Państwo jekiekolwiek wąptiwości co do natury zmiany barwnikowej zapraszam na konsultację lekarską do naszego gabientu w Warszawie. W trakcie konsultacji dr Marta Skoczylas przeprowadzi wywiad lekarski, obejrzy zmianę skórną w dermatoskopie, oceni jej kształt, kolor, rodzaj zmiany. Jeżeli zmiana budzi wątpliwości wykona biopsję i wyśle wycinek na badanie histopatologiczne. Jeżeli wynik badania histopatologicznego będzie negatywny zmianę można pozostawić do obserwacji, lub usunąć profilaktycznie. W przypadku rozpoznania nowotworu, czerniaka pacjent jest odsyłany do onkologa w celu wdrożenia specjalistycznego leczenia.

Jak się przygotować do wycięcia pieprzyka ze skóry, jak wycina się zmiany skórne? Warszawa, lekarz

Wycięcie zmiany skórnej nie wymaga od pacjenta żadnego przygotowania. W dniu wizyty lekarz ocenia zmianę dermatoskopem, a następnie znieczula ją nasiękowo 2% lignokainą. Zmiana jest wycinana skalpelem, lub nożem elektrycznym, zakładane są szwy. Dzięki znieczuleniu pacjent nie odczuwa bólu.Szwy są zdejmowane po około 8-10 dniachod zabiegu.

Ile kosztuje wycięcie pieprzyka w Warszawie? Warszawa, gabient medycyny estetycznej

Cena wycięcia chirurgicznego znamienia podana została w cenniku. Jest ona potwierdzana i weryfikowana na wizycie lekarskiej, na konsultacji lekarskiej przez zabiegiem. Badanie histopatologiczne jest dodatkowo płatne, jest to koszt laboratorium zewnętrznego, w którym anatomopatolog ocenia charakter zmiany.

Zabiegi chirurgiczne, wycinanie kaszaków

Co to jest kaszak, chirurgiczne usuwanie kaszaków. Warszawa, gabient medycyny estetycznej

U wielu osób na owłosionej skórze głowy, na karku, plecach pojawiają się kaszaki. Są to torbiele zawierające wydzielinę łojową, złuszczone komórki nabłonka. Pojawiają się w wyniku zablokowania ujścia gruczołów łojowych, mieszków włosowych. Tworząca się wydzielina rozdyma gruczoł łojowy powodująć jego powiększenie, towarzyszy temu tępy ból.

Jak się przygotować do wycięcia kaszaka? Warszawa, zabiegi chirurgiczne, medycyna estetyczna

Zabieg chirurgicznego wycięcia kaszaka polega na wyłuskaniu go z tkanki podskórnej, wraz z otaczająca go torebką łącznotkankową. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, wymaga założenia szwów na około 10 dni. Prawidłowo usunięty kaszak nie odrasta po usunięciu, może jednak powstac inny, w innej lokalizacji. Osoba , u której występują kaszaki ma je przez całe życie, jedne są usuwane, inne się tworzą. Jeżeli macie ten problem zapraszamy do nas do gabinetu w Warszawie, Praga Południe.

Ile kosztuje wycięcie kaszaka w Warszawie?  Warszawa, Praga Południe

Cena zabiegu podania jest w zakładce cennik, ostateczna cena potwierdzana jest na wizycie konsultacyjnej , po zbadaniu pacjenta.

Zabiegi chirurgiczne, wycinanie tłuszczaków

Co to jest tłuszczak? Wycinanie tłuszczaków, Warszawa, MediWell Beauty

Tłuszczak to niewielka zmiana zlokalizowana pod skórą , składająca się z tłuszczu. Często występuje rodzinnie, zniekształca tkanki miękkie, jest przyczyną bólu. Tłuszczak jest zmianą nowotworową ale łagodną, rosnąć powoduje ucisk na sąsiednie tkanki, dlatego towarzyszy mu ból. Tłuszczaki występują na tułowiu, ramionach, czasami pod pachami.

Jak się przygotować do zabiegu wycięcia tłuszczaka? Warszawa, zabiegi chirurgiczne, MediWell Beauty

Zapraszamy pacjenta na konsultację do dr Marty Skoczylas w celu zdiagnozowania zmiany, przygotowania do zabiegu. W dniu zabiegu lekarz bada pacjenta, wykonuje znieczulenie miejscowe 2% lignokainą a następnie usuwa tłuszczaka.  Lekarz musi wyłuszczyć tłuszczaka z tkanek, a nastepnie założyć szwy. Czasami zakładane są szwy podskórne, których się nie usuwa, na skórę zakładane są szwy nierozpuszczalne, które zdejmujemy po około 8-10 dniach. Tłuszczaki są tak charakterystyczne, że nie wysyłamy ich na badanie histopatologiczne.

Ile kosztuje wycięcie tłuszczaka w Warszawie? Gabient Medycyny Estetycznej, Praga Południe

W celu określenia przybliżonej ceny zapraszamy do zakładki cennik. Ostateczną cenę lekarz potwierdza na wizycie konsultacyjnej.

Blefaroplastyka, wycięcie skóry powiek górnych

Opadające powieki, wycięcie powiek górnych, Warszawa, Praga Południe, Dr Marta Skoczylas

Z wiekiem nasze powieki ulegają starzeniu, skóra na górnej powiece rozciąga się, jest jej za dużo. Niektóre Panie skarżą się na opadające powieki już po 40 roku życie, inne nieco później. Jeżeli u pacjetki nie występuje ptoza powieki górnej, a jedynie nadmiar skóry powieki górnej możemy łatwo usunąć za pomocą zabiegu laserowego przeprowadzanego w naszym gabinecie.

Na czym polega zabieg wycięcia powiek górnych w gabiencie medycyny estetycznej? Warszawa

W naszym gabiencie w Warszawie, do zabiegu wycięcia skóry powiek górnych wykorzystujemy elektryczny nóż tnący. Pozwala on na uzyskanie idealnej linii cięcia, co jest bardzo ważne przy blefaroplastyce powiek. Zabieg wycięcia skóry powiek górnych przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, nasiekowy, przy dużym niepokoju pacjent przez zabiegiem otrzymuje także lek usypiający i wyciszający. W trakcie zabiegu nóż tnący jednocześnie zamyka drobne naczynia krwionośne, zmnieszając ilość siniaków wokół oczu. Po wycięciu nadmiaru skóry zakładany jest szew nierozpuszczalny. Szew jest usuwany po 8 dniach od zabiegu, na pierwszej wizycie kontrolnej. Na drugą wizytę kontrolną zapraszam miesiąc po wykonaniu zabiegu.

Zalecenia lekarskie po zabiegu wycięcia powiek górnych. Warszawa, Medycyna Estetyczna

Po zabiegu zalecamy odpoczynek  chłodzenie oczu przez kolejne dwie doby. Zmniejszy to obrzęki pozabiegowe i zasinienia wokół oczu. Przez kolejne dni zalecamy rezygnację z pracy zawodowej do czasu zdjęcia szwów. Tuż po zabiegu lekarz zastosuje plastry ochronne, proszę ich nie zdejmować do czasu wizyty kontrolnej. Tuż po zdjęciu szwów oczy są jeszcze obrzęknięte, mogą być opuchnięte. Ostateczny efekt zabiegu pojawi się po około 3 miesiącach po zabiegu. Bliznę pozabiegową proszę w trakcie gojenia pielęgnować kremem Cicalfate, po 2 tygodniach można zacząć stosować maści silikonowe.

Ile kosztuje wycięcie powiek górnych, ile kosztuje blefaroplastyka powiek górnych w Warszawie? Warszawa

Proszę sprawdzić aktualną cenę w zakładce cennik. Ostateczna cena jest potwierdzana przez lekarza na wizycie konsultacyjnej.

Labioplastyka, skrócenie warg sromowych wewnętrznych

Labioplastyka warg sromowych mniejszych, Warszawa, ginekologia estetyczna, MediWell Beauty

Labioplastyka warg sromowych jest zabiegiem chirurgicznym polegającym na skróceniu warg sromowych mniejszych, wewnętrznych, nadanie im nowego kształtu. Chirurgiczna korekta warg sromowych jest wykonywana ze względów zdrowotych i estetycznych. W przypadku przerośniętych, za dużych warg sromowych wewnętrzych pacjentki często skarżą się na nawracające infekcje intymne, otarcia i podrażnienia sromu. Przerośnięte wargi sromowe wewnętrzne są przyczyną bólu przy stosunkach seksualnych, sprawiają pacjentkom dyskomfort fizyczny i psychiczny.

Na czym polega zabieg labioplastyki warg sromowych wewnętrznych? Warszawa, Praga Południe

Zabieg labioplastyki warg sromowych wewnętrznych przeprowadzany jest w gabinecie zabiegowym, w znieczuleniu miejscowym, nasiękowym, tak że pacjent nie odczuwa bólu. Pacjentki otrzymują także lek wyciszający i uspokajający, tak ze cały zabieg przesypiają. Przed zabiegiem lekarz omawia oczekiwania pacjentki i rysuje markerem kształt nowych warg sromowych. Zabieg przeprowadzany jest za pomocą noża elektrycznego, tnącego i jednocześnie koagulującego naczynia krwionośne. W trakcie zabiegu lekarz zakłada rozpuszczalne szwy podskórne, oraz szew nierozpuszczalny, na wargi sromowe aby zamknąć ranę pozabiegową. Szwy zdejmowane są po 9 dniach od zabiegu.  Po zabiegu może wystąpić niewielkie plamienie, które ustępuje po dwóch godzinach. W pierwszej i drugiej dobie zalecane jest chłodzenie krocza zimnymi okładami, wietrzenie sromu. Po zabiegu pacjentka otrzymuje receptę na antybiotyk pozabiegowy oraz czopki dopochwowe. Zalecamy, aby pacjentka po zabiegu odpoczywała w warunkach domowych, do czasu zdjecia szwów.

Zalecenia po zabiegu skrócenia warg sromowych wewnętrznych. Warszawa, gabinet ginekologii estetycznej

Ostateczny sukces zabiegu operacyjnego w dużej mierze zależy od higieny osobistej pacjentki po zabiegu. Oto szczegółowe instrukcje.

Leki i maści: Proszę przyjmowanie zaleconego anybiotyku wg. zaleceń lekarza. Do pochwowo zalecamy stosowanie czopków Mucovagin lub Cicatridine 1x dziennie. W przypadku dolegliwości bólowych można przyjmować Nimesil 3x dziennie po posiłku.

Chłodzenie sromu: Po zabiegu zalecamy chłodzenie sromu, pozwala to na zmniejszenie obrzęku sromu , zmniejsza dolegliwości bólowe. Schłodzoną wkładkę żelową należy owinąć suchą ściereczką, i chłodzić tak okolicę sromu przez 10 minut. Czynność tą należy powtarzać 6x dziennie przez 3 dni po zabiegu. Oglądanie, dotykanie, pocieranie: Srom w pierwszym tygodniu po zabiegu jest obrzęknięty i będzie zmieniał kolor. Nie należy go naciągać, pocierać czy nadmiernie dotykać, bo można spowodować rozejście się rany, czy spowodować krwawienie. Należy zachować daleko idącą ostrożność w trakcie mycia i pielęgnacji. Normalne jest niewielkie plamienie, obrzęk, zasilenie sromu.

Kąpiel okolic intymnych: okolicę poddaną zabiegowi należy podmywać 1-2 razy dziennie począwszy od wieczora w dniu zabiegu, używając słuchawki prysznicowej. Okolicę sromu należy następnie osuszyć papierowym ręcznikiem. Nleży stosować podpaski/wkładki bawełniane z nieklejącą się powierzchnią. Po każdym oddaniu moczu lub stolca należy się umyć. Zabiegi golenia i depilacji okolicy sromu należy odłożyć w czasie, można do nich wrócić 6 tygodni po zabiegu. Przez 4 tygodnie po zabiegu nie wolno podnosić ciężkich przedmiotów, wykonywać ćwiczeń, biegać, pływać, czy uprawiać inne sporty. Przez 4 tygodnie po zabiegu należy powstrzymać się od współżycia, a w trakcie pierwszej miesiączki używać wyłącznie wkładek (podpasek), a nie tamponów.

Ile kosztuje zabieg labioplastyki, skrócenia warg sromowych? Warszawa, ginekologia estetyczna

Orientacyjna cena zabiegu podanna jest w zakładce cennik na stronie internetowej. Cena jest potwierdzana na wizycie konsultacyjnej przed zaplanowanym zabiegiem.

Recepcja: tel: +48 785 17 08 71

recepcja@mediwell-beauty.pl

MediWell Beauty, dr Marta Skoczylas

ul. Kamionkowska 41/3, 03-812 Warszawa