Modelowanie linii żuchwy

Przywracanie idealnej linii żuchwy, podkreślanie naturalnego owalu twarzy

Zadzwoń : 785 170 871

Modelowanie linii żuchwy, Warszawa

Piękno jest względne, jednak za piękną twarz uważamy twarz o idealnych proporacjach, wydatnych policzkach, ponętnych ustach oraz idelanie równej linii żuchwy.

Równa linia żuchwy jest cecha osób młodych, z wiekiem skóra na niej wiotczeje, tworza się „chomiki”. Istnieje wiele metod modelowania linii żuchwy, poprzez poprawę napięcia skóry dolnej części twarzy za pomocą laserów, wypełnienie miejsc na linii żuchwy, gdzie doszło do zaniku tkanki podskórnej. Modelowanie, wypełnienie linii żuchwy daje bardzo ładne efkety estetyczne, jednak warunkiem powodzenia zabiegu jest właściwa kwalifikacja pacjenta i dobór odpowiedniego preparatu kwasu hialuronowego.

usuwanie chomików
Utrata objętości linii żuchwy, przyczyny

Po 40 roku życia ilość kwasu hialuronowego znacznie maleje, nasze tkanki stają się coraz bardziej wiotkie, zmniejsza się elastyczność skóy. Tracimy także tkankę tłuszczową podskórną. Z tego powodu nasza linia żuchwy nie jest taka równa jak wcześniej, pojawiają się na niej nierówności, wybrzuszenia. Zmiana masy ciała, szybkie chudnięcie, tycie zaburza owal twarzy. Dlatego też bardzo ważna jest profilaktyka i dbanie o jakość skóry. Regularnie przeprowadzana mezoterapia, czy stosowanie delikatnych nici PDO powoduje napinanie skóry na linii żuchwy , zagęszczenie skóry, zwiększenie jej napięcia.

Poprawa wyglądu linii żuchwy, nierówności, wybrzuszenia, chomiki

Linia żuchwy jest miejscem, które wymaga od nas lekarzy specjalnej uwagi. Należy rozróżnić zaniki tkanki podskórnej na linii żuchwy od typowych „chomików”, będących wynikiem zwiotczenia skóry policzków i opadania skóry ku dołowi. W przypadku nierównej linii żuchwy, ubytku tkanki w środkowej części żuchwy dodanie tam objetości przywróci pacjentce prawidłowe proporcje, odmłodzi twarz. Wykorzystujemy do tego zwykle kwas hialuronowym po 1 ml na każdą stronę twarzy.

Jezeli jednak mamy do czynienia z typem starzenia grawitacyjnym, gdy tkanki policzka, skóra linii zuchwy mocno opada ku dołowi należy ją najpierw ujędrnić. W tej sytuacji stosujemy metody laserowe, radiofrekfencję mikroigłową, do zagęszczenia i napięcia skóry. Zwykle wykonujemy 3 zabiegi co 2-3 tygodnie, aby poprawić jej napięcie i strukturę. Możemy także zastosować nici PDO w celu zagęszczenia skóry „chomików”. To także bardzo efektywna i skuteczna metoda., poprawiająca jakość skóry i jej napięcie.  Zabiegi poprawiające jakość skóry sa niezwykle istotne, zanim zastosujemy zabiegi liftingujace, polegające na założeniu nici BARB do napięcia i uniesienia chomików. Skóra wiotka, luźna nie bedzie się dobrze układała i wyglądała, nawet jeżeli założymy kilkanaście nici BARB.

Jak wygląda zabieg wypełnienie linii żuchwy?

Wypełnienie linii żuchwy to zabieg polegający na podaniu kwasu hialuronowego wzdłuż linii żuchwy, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, w których obserwujemy zanik tkanki podskórnej. Zabieg wykonywany jest długa igłą, lub kaniulą, która pozwala na idealnie linijne podanie kwasu hialuronowego. Efekty zabiegu są widoczne po jego zakończeniu.

Jakie są efekty zabiegu wypełnienia linii żuchwy kwasem?

Efekt wypełnienia linii żuchwy kwasem hialuronowym pacjent zobaczy natychmiast po zabiegu. Ponieważ kwas hialuronowy układa się przez około 2 tygodnie w tkankach, wiąże wodę, efekt będzie jeszcze lepszy po upływie tego czasu. Tak jak widzicie na zdjęciach linia żuchwy ulega wygładzeniu i wyrównaniu.

W medycynie estetycznej panują różne mody, aktualnie młode kobiety proszą o mocne zarysowanie linii żuchwy i kąta żuchwy. Do tej pory o kwadratową szczękę, wyraźnie zarysowany kąt żuchwy prosili mężczyźni, teraz jest to coraz bardziej popularne u kobiet. Jeden z moich wykładowców powiedział kiedyś że jeżeli mamy wątpliwości co do aktualnych kanonów piękna należy oglądać filmy Disneya, ponieważ „Disney is always right”, jest to stwierdzenie które warto zapamiętać:)

Przeciwwskazania do modelowania linii żuchwy kwasem hialuronowym

Istnieje wiele przeciwwskazań do podania kwasu hialuronowego w linię żuchwy. Oczywiście jest to ciąża, okres karmienia piersią, infekcje wirusowe i bakteryjne, wypryski na skórze, aktywna opryszczka wargowa. Nie podajemy kwasu hialuronowego w przypadku uczuleń na jakikolwiek składnik preparatu, w ciężkich, nieleczonych chorobach autoimmunologicznych, nowotworach leczonych chemio i radioterapią. 

Ze względów estetycznych należy być bardzo uważnym wypełniając linię żuchwy, gdy pacjentka ma duże chomiki, dużą grawitacyjną wiotkość skóry. Błędne ich wypełnienie zamiast polepszyć, może pogorszyć wygląd pacjentki. Omijamy wtedy igłą chomiki i podajemy kwas hialuronowy jedynie w ubytki na linii żuchwy.

Jak często należy powtarzać modelowanie linii żuchwy?

Zabieg polegający na modelowaniu linii żuchwy powtarzamy zwykle raz za 1,5 roku, nie ma potrzeby wypełniać linii żuchwy częściej. Kwas hialuronowy z czasem ulega degradacji, ale efekty utrzymują się długo. Kwas hialuronowy wypełnia tkanki, nawilża je, poprawia ich jakość.

Ile kosztuje modelowanie linii żuchwy kwasem hialuronowym? Warszawa, MediWell Beauty

Wypełnienie linii żuchwy  kwasem hialuronowym podane jest w naszym cenniku tutaj. Zwykle wykorzystujemy do tego zabiegu 2 ampułki kwasu hialuronowego, po 1 ml na stronę twarzy.  Dr Marta Skoczylas, Medycyna Estetyczna, ul. Kamionkowska 41/3, Warszawa, Praga Południe.

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.
Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71

U

Przydatne linki