Leczenie bruksizmu

Bruksizm: zgrzytanie zębami, bóle szczęki, bóle głowy, choroba psychosomatyczna naszych czasów.

Leczenie bruksizmu

Bruksizm, wynika z nadmiernego skurczu mięśni żwaczy. Objawia się on nadmiernym zaciskaniem zębów, zgrzytaniem zębami. Jedną z przyczyn bruksizmu są wady zgryzu, w większości przypadków jest to jednak choroba psychosomatyczna, wynkająca ze stresu życia codzienniego. Częściej występuje u kobiet, niż u mężczyzn.  Bruksizm powoduje zaciskanie zębów, dochodzi do kruszenia i ścierania się zębów, często jest to określane jako „zjadanie zębów”. Nadmierny skurcz mięśni żwaczy jest przyczyną napięciowych bólów głowy, bólu w okolicy skroniowej, czasami powoduje ból ucha. Estetyczne, rozrost mięśni żwaczy sprawia, że nasza twarz jest pełna, kwadratowa, mało kobieca. W MediWell Beauty, w Warszawie bruksizm leczymy wstrzyknięciami toksyny botulinowej, jest to metoda, która pozwala nam na zmniejszenie masy i siły napięcia żwaczy.

Jakie są efekty leczenia bruksizmu botoksem? Medycyna Estetyczna, lekarz

Botoks wstrzykiwany w mięśnie żwacze powoduje ich rozlużnienie. Mięśnie te ostrzyknięte botoksem, z czasem zmniejszają swoją masę, nie są w stanie się tak mocno zacisnąć jak przed podaniem toksyny. Pacjent odczuwa ulgę, zmniejsza się napięcie w dolnej cześci twarzy, pacjent przestaje zgrzytać zębami, lub zgrzytanie zębami jest mniej nasilone. Pacjent nie zaciska już tak mocno szczęk, więc nie niszczy zębów, zmniejszają się także bóle głowy, migreny, napięciowe bóle karku.  dr Marta Skoczylas, Warszawa

Ile zabiegów trzeba wykonać aby uzyskać efekt? Warszawa, lekarz

Efekt terapeutyczny pacjent odczuwa już po pierwszym zabiegu (tak jak opisaliśmy to powyżej). Botoks nie usuwa przyczyny bruksizmu (nie leczy wady zgryzu, nie usuwa stresu). Jeżeli pacjent funkcjonuje w stresie, trudnej sytuacji botoks należy wstrzykiwać regularnie. Przy dużych objawach zalecamy pierwsze 2 zabiegi wykonać w odstępie 3 miesięcy, następnie możemy przerwę między następnymi podaniami wydłużyć do 4,5 miesięcy. Zależy to od objawów choroby. Moi stali pacjenci czują, kiedy znowu zaczynają zaciskać szczęki, wtedy umawiają się na wizytę.

Ile kosztuje leczenie bruksizmu botoksem? Warszawa, Praga Południe

Aktualna cena zabiegu podana jest tutaj. Niekiedy wymagane jest podanie większej ilości toksyny, w przypadku dużego przerostu mięśni żwaczy. W MediWell Beauty, Warszawa, pacjent płaci stałą cenę zgodnie z cennikiem, nie jest ona zależna od wykorzystanych jednostek.

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.
Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,  03-812 Warszawa

U

Przydatne linki