Osocze bogatopłytkowe, fibryna bogatopłytkowa
Przyspiesza gojenie, regeneruje tkanki!
Zadzwoń: 785 170 871
Planujesz zabieg osoczem? Zadzwoń - tel. 785 17 08 71
Umów konsultacjęFibryna komórkowa versus fibryna strukturalna
Informacji na temat osocza bogoatokomórkowego jest w internecie bardzo dużo, ale wiele osób nie końca rozumie o co chodzi z fibryną, dlaczego jest ona alternatywą dla osocza. Czym różni się fibryna strukturalna od fibryny komórkowej?
Fibrynę strukturalną, od fibryny komórkowej różni skład. Fibryna strukturalna, uzyskiwana jest z naszej krwi, jednak specyficzne parametry wirowania pozwalają na uzyskanie z krwi fibryny tworzącej rusztowanie dla nowo powstających włókien kolagenowych. Rusztowanie jest trójwymiarową stukturą, wytworzoną przez białko fibrynę.
Fibryna strukturalna wykorzystywana jest to wypełniania dużych ubytków, dużych zmarszczek nosowo-wargowych, zmarszczek marionetek. Stanowi ona podporę dla skóry, pomiędzy jej włókna wnikają komórki regenerujące skórę, tworzące macierz międzykomórkową.
Fibryna komórkowa uzyskiwana jest również z naszej krwi, jednak pobrana krew jest nieco inaczej wirowana i przygotowywana do wstrzyknięcia do tkanek. Fibryna komórkowa odpowiada za regenerację komórek, tworzenie nowej macierzy międzykomórkowej, nowych włókien elastynowych, kolagenowych, które otaczają szkielet wykonany z fibryny strukturalnej.
Fibryna komórkowa może być podawana razem z fibryną strukturalną, lub oddzielnie. Odpowiada ona za odmładzanie skóry, spłycanie drobnych zmarszczek, poprawia elastyczność skóry.
Osocze bogatopłytkowe versus fibryna bogatopłytkowa
Osocze bogatopłytkowe, oraz fibryna bogatopłytkowe uzyskiwane są z naszej krwi. Oba produkty można pobrać na jednej wizycie, różni je technika przygotowania produktu, a także sposób działania.
Fibryna bogatopłytkowa, omówiona w paragrafie powyżej jest skuteczna w przypadku głębiokich zmarszczek, dużych ubytków skóry, możemy ją wypełniać blizny potrądziku.
Osocze bogatopłytkowe jest bardziej płynne od fibryny, łatwiej się go podaje, wykorzystywane jest głównie do odmładzania i regeneracji skóry. Osocze możemy stosować na większych obszarach ciała, twarzy, szyi, dekolcie, czy dłoniach. Osocze poprawia elastyczność skóry, wyrównuje koloryt skóry, redukuje drobne zmarszczki. Czynniki wzrostu komórek są uwalnianie z osocza szybko, szybko następuje regeneracja tkanek.
Oba zabiegi mogą być stosowane cały rok, nie ma ryzyka powstania przebarwień skóry po osoczu bogatopłytkowym, czy fibrynie.
Zalecenia lekarskie przed wstrzyknieciem osocza, fibryny bogatopłytkowej
- przez 3 dni przed zabiegiem proszę o wypijanie minimum 2,5 litra płynów
- przez 5 dni przed zabiegiem proszę nie przyjmować leków wpływających na krzepliwość krwi, aspiryna, leki przeciwbólowe
- odstawienie leków przeciwkrzepliwych typu wafaryna, acenokumarol, dabigatran, rwoksaryban należy omówić z lekarzem
Przeciwwskazania do stosowania osocza, fibryny bogatopłytkowej
Istnieje kilka przeciwwwskazań, zaliczamy do nich:
- okres ciąży, oraz karmienia piersią
- obecność chorób krwi, zaburzeń krzepnięcia krwi
- obecność infekcji wirusowej, lub bakteryjnej
- obecność chorób autoimmunologicznych
- obecność nowotworu złośliwego, przyjmowanie leków immunosupresyjnych
- pacjent może być zakwalifikowany do zabiegu jeżeli mineło 5 lat od zakończenia leczenie chorób nowotworowych, 3 lata od zakończenia leczenia raka podstawnokomórkowego, 7 lat od zakończenia leczenia raka sutka
Jakie są efekty uboczne ostrzykiwania skóry osoczem, fibryną bogatopłytową?
Zabiegi osoczem bogatopłytkowym, fibryną bogatopłytkową zwykle nie powodują działań niepożądanych, jednak należy mieć na uwadze, że po zabiegu mogą wystąpić:
- zaczerwienienie i obrzęk skóry utrzymujący się 2-3 godziny po zabiegu
- zasinienie skóry, siniaki, krwiak w miejscu ostrzykiwanym
Czy jeden zabieg osoczem wystarczy?
Jeden zabieg osoczem bogatopłytkowym nie jest wystarczający. Mechanizm działania osocza bogatopłytkowego, fibryny na tkanki polega na stymulacji komórek. Jeden zabieg uruchomi proces odbudowy komórek, jednak nie jest wystarczający aby pacjent zobaczył istotną poprawę jakości skóry, zagęszczenie skóry. Zalecane jest wykonanie serii zabiegów 4 zabiegów co 2 tygodnie.
Kiedy zobaczę efekty pozabiegowe?
Ostrzykiwanie skóry osoczem bogatopłytkowym, fibryną bogatopłytkową daje efekt po około 2-3 tygodniach od zabiegu. Zarówno fibryna, jak i osocze mają na celu stymulację skóry, dlatego też należy na efekty zabiegu poczekać, pojawiają się gdy skóra w wyniku podania osocza, fibryny wytworzy nowe włókna kolagenowe, elastynowe, pojawi się nowa macierz międzykomórkowa.
Efekty zabiegu będą się pojawiać po każdym zabiegu, standardowo wykonujemy 4 zabiegi w odstępnie 2-3 tygodni.
Umów wizytę, zadzwoń na recepcję:
tel. 785 17 08 71
Jeżeli chcesz się ze mną skontaktować napisz maila, lub wyślij sms, odpowiem jak najszybciej
dr.martaskoczylas@gmail.com
MediWell Beauty
ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe
Rejestracja
+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl
Godziny pracy
pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00