Zabiegi laserowe

Lasery medyczne są coraz częściej wykorzystywane przez lekarzy. Mają one zastosowanie w dermatologii, okulistyce czy chirurgii naczyniowej. Laser  potrafi wybiórczo niszczyć poszczególne struktury naszego ciała, ale także działać przecizapalnie i gojąco. Lasery emitujące żółtą, lub zieloną wiązkę światłą służą do zamykania pękniętych naczyń, działąją przeciwzapalnie. Laser z tubą z dwutlenkiem węgla usuwa zmiany patologiczne na skórze, różnego rodzaju brodawki, narośla. Lasery diodowe i aleksandrytowe służą do trwałej epilacji laserowej.  Trudno sobie teraz wyobrazić gabient medycny estetycznej bez lasera medycznego.

Lista Zabiegów

Kurzajki

Co to są kurzajki, brodawki wirusowe?  Warszawa, MediWell Beauty

Kurzajka to potoczna nazwa brodawki wirusowej. Kurzajki pojawiają się głównie na dłoniach i stopach w wyniku zakażenia skóry wirusem brodawczaka ludzkiego. Wirus wnika w uszkodzoną skórę i powoli się w niej namnaża. Powoli pojawia się na skórze uwypuklenie, swędząca zmiana, która rozszerza się na sąsiednie tkanki. Najczęstsze miejsca zakażenia to basen, sauna, siłownia.

Jak pozbyć się kurzajek? Gabient medycyny estetycznej, Warszawa

Do gabientu medycyny estetycznej przychodzą pacjenci, którzy wykorzystując jaskółcze ziele, czosnek, pumeks ponieśli klęskę. W naszym gabinecie w Warszawie, stosujemy bardziej inwazyjne metody leczenia: krioterapię, łyżeczkowanie, radiofrekfencję, czy laser frakcyjny. Ja w gabinecie najczęściej wykorzystuję radiofrekfencję mikroigłową, lub laser frakcyjny, które w sposób trwały niszczą zmianę wirusową. Zwykle wykonujemy tylko jeden zabieg, po zabiegu zostaje mała blizna.

Znamię łojowe

Co to jest znamię łojowe, jak powstaje znamię łojowe? Warszawa, znamiona skórne

Znamię łojowe jest wrodzoną zmiana skórną, będącą zaburzeniem rozwojowym. Występuje już u niemowląt, rośnie wraz z dzieckiem. Wygląda jak żółto-pomarańczowa plama na skórze, często zlokalizowana się na owłosionej skórze głowy. Znamię łojowe często swędzi, kruszy się, krwawi, przeszkadzając pacjentowi w codziennym życiu. 

Jak usunąć znamię łojowe z głowy? Gabient Medycyny Estetycznej, dr  Marta Skoczylas

Znamię łojowe skóry może być usuwane w różny sposób, można go wymrażać, stosować elektrokoagulację. Ja usuwam je laserem frakcyjnym uważając to za jedną z najbardziej skutecznych metod. Zabieg przeprowadzony jest w znieczuleniu miejscowym, pacjent nie odczuwa bólu. Zmiana jest odparowywana warstwa po warstwie, tak aby nie uszkodzić cebulek włosowych (gdy zmiana jest zlokalizowana na głowie). Gojenie skóry przebiega szybko, po usunięciu zmiany pojawia się suchy strup. Strup odpada po około tygodniu.

Ile kosztuje laserowe usunięcie znamienia łojowego z głowy? Warszawa, Praga Południe

Cena zabiegu uzależniona jest od wielkości znamienia łojowego. Cena podawana jest przez lekarza w trakcie wizyty konsultacyjnej.

Gruczoły łojowe

Przerosłe gruczoły łojowe, przyczyny powstania. Warszawa, usuwanie znamion skórnych

Gruczoły łojowe są umiejscowione na skórze, w okolicy mieszków włosowych. Wydzielają one łój, tłuszcz, który rozprowadzony na skórze aby ją chronić przed wolnymi rodnikami, zanieczyszczeniami. U pacjentów ze skórą tłustą, gruczoły łojowe wytwarzają za dużo łoju, powiększają się, tworząc grudki na skórze. Im większy łojotok, mocniejszy trądzik tym więcej przerośniętych gruczołów łojowych. 

Jak usunąć przerośnięte gruczoły łojowe? Warszawa, medycyna estetyczna

Rozrost gruczołów łojowych możemy zahamować stosując leki przeciwtrądzikowe, pilingi medyczne, zmniejszające wydzielanie łoju. W przypadku dużego przerostu gruczołów łojowych  usuwamy je laserem CO2, lub radifrekfencją mikroigłową. Za pomoca lasera, lub elektrokoagulacji usuwamy przerosłe gruczoły łojowe, pozostawiając na skórze niewielki strupek, który odpada po kilku dniach. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu nasiękowym, pacjent nie odczuwa bólu.

Ile kosztuje usuwanie przerośniętych gruczołów łojowych? Warszawa, Praga Południe

Cena zabiegu uzależniona jest od ilości usuwanych zmian oraz ich lokalizacji. Przybliżone ceny znajdują się w cenniku.

Włókniaki skóry

Co to są włókniaki, usuwanie włókniaków laserem. Warszawa, Praga Południe

Włókniaki sa to niezłośliwe zmiany skórne. Ich ilość zwiększa się wraz z wiekiem. Są to zmiany łagodne. Często pojawiają się w miejsach, gdzie skóra została uszkodzona, lub jest stale narażona na ucisk: na szyi w rzucie kołnierzyka koszuli, pod fiszbinami od stanika, w okolicy paska od spodni.

Włókniaki możemy usuwać na wiele sposobów, wg mnie najbardziej skuteczną metodą jest zabieg laserem CO2. Włókniaki usuwam w znieczuleniu miejscowym, zabieg nie jest bolesny dla pacjenta,  w miejscu włókniaka na skórze pozostaje jedynie strupek. 

Ile kosztuje usuwanie włókniaków? MediWell Beauty, Warszawa

Orientacyjna cena jest podana w zakładce cennik. Zależy ona od ilości zmian, ich umiejscowienia.

Plasma IQ powieki

Plasma IQ, nieoperacyjny lifting powiek, Warszawa, gabient medycyny estetycznej

Plasma IQ jest urządzeniem wykorzystywanym do przeprowadzenia nieoperacyjnego liftingu powiek. Dzieki łukowi elektrycznemu, powstającemu między skórą, a końcówką urządzenia na skórę pacjenta działają mikrowiązki plazmy. Dzieki nim dochodzi do skrócenia włókien kolagenowych w np. górnej powiece i uniesienie powieki do góry. Oczy odzyskują młody wygląd, są bardziej wyraziste.

Plasmę IQ możemy także stosować na dolną powiekę, ujędrniać kurze łapki, stosujemy ją do napinania skóry podbródka, skóry szyi. Jest bardzo skuteczna w napinaniu skóry wiotkiej u dojrzałych pacjentek. Za pomocą Plasma IQ usuwamy także przebarwienia z dłoni, plamy starcze.

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu kremem EMLA, nie jest bolesny dla pacjenta. Po zabiegu wystepuje obrzęk, który utrzymuje się 2-3 dni, niewielkie zaczerwienienie. Na skórze widoczne są też delikatne ciemne punkty, bedące spalonym naskókiem, punkty te złuszczą się w ciągu 3-4 dni.  Zabieg Plasma IQ powtarzamy co kilka miesięcy w celu utrzymania efektu zabiegu.

Plasma IQ, usuwanie zmian skórnych, Warszawa, Praga Południe ,lekarz

Plasma IQ służy nam także do usuwania zmian skórnych: kurzajek, brodawek łojotokowych, włókniaków. Jest to zabieg również bardzo skuteczny i sprawny. Skóra po nim goi się znacznie szybciej niż po krioterapii. Blizna jest niewielka, prawie niewidoczna.

Ile kosztuje Plasma IQ na powieki ? Warszawa, medycyna estetyczna

Proszę sprawdzić cenę w cenniku.

Kępki żółte, żółtaki

Co to jest i jak powstają kępki żółte? Dr Marta Skoczylas, Warszawa

Kępki żółte, inaczej zwane żółtakami to żółto-brązowe plamy widoczne wokół oczu. Lokalizują się przy kącikach oczu, często na górnej powiece. Pojawiają się po 40 roku życia, składają się ze złogów cholesterolu. U pacjentek z kępkami żółtymi często występują zaburzenia lipidowe, kępki zółte mogą być pierwszym objawem hipercholesterolemii. 

Jak usunąć kępki żółte z powiek? gabient medycyny estetycznej, Warszawa, Praga Południe

Kępki zółte mogą być usuwane na dwa sposoby. Mogą być wycięte przec chirurga, albo usunięte za pomocą lasera frakcyjnego CO2. W naszym gabiencie oferujemy Państwu zabieg laserem CO2. Polega on na odparowaniu złogów cholesterolu z kącika oka, okolicy górnej i dolnej powieki. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, pacjent nie odczuwa bólu przy zabiegu.  Ze względu na zaburzenia lipidowe, będące przyczyną choroby często u pacjentów pojawiają się nowe zmiany. Zapraszamy co roku na kontrolę, łatwiej usunąć zmianę małą niż dużą.

Ile kosztuje usuwanie kępek żółtych laserem w Warszawie? MediWell Beauty, Praga Południe

Cena usuwania kępek żółtych znajduje się w cenniku, jeżeli zmiana jest nietypowa lekarz podaje cenę przez zabiegiem.

 

Brodawki łojotokowe

Brodawki łojotokowe, przyczyny powstania. Warszawa, Praga Południe, usuwanie znamion skórnych

 Brodawki łojotokowe pojawiają się na naszej skórze wraz z upływem lat. Są to zmiany  brązowo-brunatne, o szorstkiej, chropowatej powierzchni, wypełnione zrogowaciałym naskórkiem lub łojem. Brodawki łojotokowe u niektórych osób powodują świad, jednak usuwane są głównie z powodów estetycznych, 

Jak usunąć brodawki łojotokowe? Gabient medycyny estetycznej, Warszawa

Brodawki łojtokowe sąskutecznie usuwane w naszym gabiencie medycyny estetycznej w Warszawie za pomocą lasera frakcyjnego. Laser w sposób szybki i skuteczny odparowuje zmianę z powierzchni skóry pozostawiając jedynie mały strupek. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Ile kosztuje laserowe usuwanie brodawek łojotokowych? Warszawa

Cena zabiegu uzależniona jest od ilości usuwanych zmian. Proszę sprawdzić cenę w cenniku.

Przebarwienia skóry

Przyczyny powstawania przebarwień twarzy. Medycyna estetyczna, Warszwa, Praga Południe

Wiele kobiet skarży się na przebarwienia skóry, powstające na twarzy, dekolcie, dłoniach. Przebarwienie skóry, to miejsce w którym nadmiernie gromadzą się melanocyty, komórki barwnikowe skóry. Przebarwienia mogą być wynikiem działania hormonów płciowych, pojawiają się przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych, po ciąży, w okresie menopauzy, przy stosowaniu hormonalnej terapii zastepczej. 

Przebarwienia na twarzy mogą pojawiać się w miejscu stanu zapalnego na skórze, wiele pacjentek goi się, w miejscu zmiany zapalnej gromadzi się nadmian melaniny. Niektóre leki, np. tetracykliny stosowanie prze leczeniu trądziku, leki stosowane na boreliozę powodują uwrażliwienie skóry na promienie słoneczne, a w konsekwencji tworzenie się przebarwień. W dojrzałym wieku na skórze pojawiają się plamy starcze, czy soczewicowate.

Usuwanie przebarwień na czole, na policzkach. Metody usuwania przebarwień. Laserowe usuwanie przebarwień. Gabient Medycyny Estetycznej, Warszawa

Przebarwienia są trudne do usunięcia, nawracają przy minimalnej ekspozycji na słońce. Najłatwiej leczą się przebarwienia naskórkowe, znajdujące się płytko. Sa to przebarwienia powstałe w ostatnim czasie. One skutecznie ustępują pod wpływem działania pilingów medycznych, wykonanie serii zabiegów skutecznie je eliminuje. Przebarwienia znajdujące się głębiej w skórze, tzw. ostuda mieszana, skórno-naskórkowa jest trudniejsza do leczenia. Proponuję tutaj włączyć leczenie laserowe.  W zależności od zastosowanego lasera wykonujemy serię zabiegów, przy laserach diodowych, tzw. naczyniowych, lub jeden mocny zabieg laserem frakcyjnym. Laser frakcyjny przebudowuje skórę, znaczna część przebarwień ustępuje. 

Ile kosztuje usuwanie przebarwień skóry w Warszawie? MediWellBeauty

Koszt usuwania przebarwień jest różny i zależy od wybranej metody, i rodzaju przebarwienia.

 

Trądzik różowaty, rumień

Przyczyny powstania trądziku różowatego, przyczyny pękania naczynek. Warszawa, Praga Południe, laserowe zamykanie naczynek

Trądzik różowaty objawiający się w postaci rumienia twarzy, jest chorobą, która częściej dotyczy kobiet niż mężczyzn. Nie znamy do końca etiologii tej choroby, sprzyjają jej predyspozycje genetyczne, zaburzenia gospodarki hormonalnej, zaburzenia naczynioruchowe. Ostatnio często mówi się o nadmiernej kolonizacji skórzy przez nużeńca, pasożytującego w mieszkach włosowych, gruczołów łojowych.

Na twarzy często występują także pęknięte naczynka, teleangiektazje. Znajdują się na skrzydełkach nosa, policzkach. Występują one u osób palących tytoń, papierosy, narażonych na częste zmiany temperatur.

Jak wygląda zabieg laserowego zamykania naczynek, czy po zabiegu laserowego zamykania naczynek mogę iść do pracy? Warszawa, Gabient Medycyny Estetycznej

Rumień, krosty, zmiany zapalne w trądziku różowatym leczymy laserem naczyniowym. Tym samym laserem zamykamy popękane naczynia krwionośne. Laser ten emituje światło o kolorze zielonym, które jest pochłanianie przez erytrocyty, znajdujące się w naczyniach krwionośnych. Wysoka energia zamyka naczynia krwionośne powodując ich koagulację. Po zabiegu jesteście Państwo czerwoni, ale rumień ustępuje po około 2 godzinach. Nie ma siniaków, na drugi dzień można iść do pracy.

Ile kosztuje laserowe zamykanie naczynek w Warszawie? Ile kosztuje laserowe leczenie trądziku różowatego? Medycyna Estetyczna, Praga Południe

Cena zabiegu jest podawana na wizycie konsultacyjnej, przy ocenie wyglądu pacjenta.

Zabiegi laserem frakcyjnym

Dlaczego laser frakcyjny wykorzystywany jest do odmładzania skóry? Warszawa, gabient medycyny estetycznej

Nasza skóra z wiekiem się starzeje, zalezy nam na jej odmłodzeniu. Do odmłodzenia skóry wykorzystujemy liczne urządzenia kosmetyczne, lasery, radiofrekfencję mikroigłową. Jednym z najbardziej efektywnych zabiegów jest zabieg laserem frakcyjnym, który uszkadza skórę wypalając w niej liczne dziurki, co 0,5-0,7 mm. Kontrolowane uszkodzenie skóry powoduje jej odbudowę i regenerację, na całej powierzchni, na której przeprowadzamy zabieg.

Istnieje istotna różnica między laserem frakcyjnym, a radiofrekfencją mikroigłową. Laser powoduje uszkodzenie skóry na całej jej grubości, wyzwalając mocną reakcję zapalną. Radiofrekfencja mikroigłowa działa na głębsze warstwy skóry,  nie powoduje uszkodzenia górnej warstwy skóry, pacjent po zabiegu ma jedynie rumień, który ustępuje po kilku godzinach.

Jak wygląda zabieg odmładzania twarzy laserem frakcyjnym? Warszawa, Praga Południe

Zabieg laserem frakcyjnym przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, tak aby pacjent nie czuł bólu. Głowica frakcyjna, zgodnie z ustawieniami lekarza powoduje kontrolowane uszkodzenie skóry , wypalając w skórze mikro otwory. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, pacjent na uczucie gorąca. W kolejnych dniach pojawia się mocne łuszczenie skóry, pacjent jest wyłączony z zycia zawodowego przez 4-5 dni.  Po zabiegu należy obowiązkowo stosować filtry przeciwsłoneczne 50 Plus.

Ile kosztuje zabieg laserem frakcyjnym? Warszawa, MediWell Beauty

Cena zabiegu laserem frakcyjnym zależy od rodzaju przeprowadzonego zabiegu. Zapraszamy do zakładki cennik. 

Radiofrekfencja mikroigłowa

Radiofrekfencja mikroigłowa jest jednym z najlepszych zabiegów estetycznych. Fale RF oddziaływują zarówno na naskórek jak i na głębokie warstwy skóry, napinając ją i ujędrniając. Dzieki radiofrekfencji mikroigłowej możemy zmniejszyć ilość zmarszczek na twarzy (szczególnie w okolicy oczu, ust), unieść podbródek, poprawić owal twarzy. Radiofrekfencja mikroigłowa, dzieki podgrzewaniu włókien kolagenowych skraca je i napina skórę. Wyrównuje powierzchnię skóry, poprawia koloryt skóry. 

Jest to zabieg, który łączy zalety zabiegu dermapenem i laserem frakcyjnym, zapewnia bardzo dobre efekty przy małej inwazyjności, szczególnie w okolicy szyi, dekoltu, ramion, czy rozciągniętej skóry po ciąży i porodzie. 

Zabieg ten jest bardzo bezpieczny, wykonujemy go zarówno na powiece górnej i dolnej.  Może być wykonywany cały rok, nawet w lecie.

Zabieg radiofrekfencji mikroigłowej przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, nie jest bolesny dla pacjenta. Po zabiegu twarz jest zaczerwieniowa, ale rumień ustępuje w ciągu kilku godzin.Niekiedy na twarzy widoczne są kwadraciki, odpowiadające kształtowi głowicy zabiegowej.

Cena zabiegu podana jest w zakładce cennik. 

Depilacja laserowa: Alma Soprano

, , Laser Alma Soprano ICE jest nowoczesnym laserem przeznaczonym do depilacji laserowej zarówno włosów jasnych, jak i włosów ciemnych. Epilacja laserowa jest depilacją trwałą, która niszczy cebulki włosowe, sprawia, że włosy nie odrastają. 

Działanie lasera ALMA SOPRANO ICE polega na zamianie energii świetlnej, na energię cieplną. Po skierowaniu strumienia lasera, ciepło zostaje odebrane przez cebulki włosowe, które ulegają zniszczeniu. Laser nie uszkadza skóry, nie podrażnia jej. Już w trakcie pierwszego zabiegu usuwane jest około 30% włosów. Zwykle wykonuje się od 4-8 zabiegów, co 4-6 tygodni. Wynika to z faktu, że włosy rosną fazami, usunąć można jedynie włosy w fazie anagenu, czyli fazie wzrostu. Włosy w fazie katagenu, czy telogenu, nie mają połączenia z cebulką włosową więc nie mogą być w sposób trwały zniszczone. Musimy więc poczekać, aż kolejne włosy wejdą w fazę anagenu.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej? 

Dzień przed zabiegiem należy dokładnie ogolić maszynką włosy, z okolicy, którą chcemy poddać depilacji laserowej.  W trakcie golenia część włosa zostaje w skórze, i po nim przekazywana jest energia laserowa do cebulki włosowej. Dlatego też, miesiąc przed zabiegiem nie wolno wyrywać włosów, ani woskiem, ani pensetą  4 tygodnie przed zabiegiem. Włos musi być w skórze, aby mógł przekazać energię lasera do cebulki włosowej i ją uszkodzić. Na wizytę proszę przyjść z czystą skórą, bez balsamów, kremów nawilżających skórę. W okolicy pach proszę o nie stosowanie antyprespirantu, dezodorantu.

Depilacji laserowa wąsik, broda, Alma Soprano ICE, lekarz, Warszawa

Włosy na twarzy kobiet są nieatrakcyjne, pojawiają się po 40 roku życia, gdy poziom estrogenów spada, lub w przypadku zaburzeń hormonalnych u kobiet. W naszym gabiecie bardzo często depilujemy wąsik, brodę tak aby twarz była gładka w dotyku i atrakcyjna. Zwykle wykonujemy 4-6 zabiegów aby pozbyć się ciemnych włosów. Depilację należy rozpocząć gdy włosy są jeszcze blond lub ciemne, ponieważ żaden laser nie zdepiluje włosów siwych, bo nie mają one barwnika.

Depilacji laserowa pach,  medycyna estetycza, Warszawa, MediWell  Beauty

Żadna kobieta nie wyjdzie z domu bez depilacji pach. Wyjście na basen, pójście do SPA czy na randkę, zaczynamy od skontrolowania stanu nóg i pach. Depilacja laserowa pach pozwala nam pozbyć się włosów na zawsze.  Włosy pod pachami są w 80% ciemne i grube, więc bardzo łatwo ulegają depilacji laserowej. Już po około 4 zabiegach pacjentki widzą ogromną różnicę. Depilacja laserowa pach, usunięcie włosów zmniejsza potliwość tej okolicy, łatwiej utrzymać higienę.

Depilacji laserowa łydek, medycyna estetycza, dr Marta Skoczylas,  MediWell Beauty

Łydki są jednym z najczęściej depilowanych obszarów, w aktualnych czasach bardzo niemodne jest posiadanie włosów na nogach. Epilacja łydek woskiem jest mało praktyczna, bo należy ją powtarzać co 4 tygodnie, i pod koniec nogi są kłujące w dotyku. Depilacja laserowa łydek pozwala nam na uniknięcie wrastania włosów w skórę, na skórze nie ma czerwonych kropek i krost, tak częstych jak przy depilacji laserowej. Przed zabiegiem prosimy o ogolenie nóg, nie ma potrzeby przeprowadzania prób laserowych (bo Alma Soprano ICE jest laserem bezpiecznym dla skóry). Zabieg depilacji łydek przeprowadzamy co 5 tygodni.

Depilacji laserowa bikini,  medycyna estetycza, Warszawa, Praga Południe

Bikini damskie to okolica, która często wymaga delikatnego uporządkowania. Niektóre Panie pozbywają się włosów w pachwinach, tak aby dobrze wyglądały w kostiumie kąpielowym, na basenie. Inne idą nieco dalej i usuwają owłosienie ze wzgórka łonowego lub warg sromowych. Decyzja należy do pacjentki i jej poczucia estetyki. Jednak zbyt obfite owłosienie nie jest modne i nie budzi zachwytu płci przeciwnej. Bikini ulega dosyć łatwej depilacji, ponieważ włosy łonowe są ciemniejsze i grubsze. Dzień przed zabiegiem, lub w dniu zabiegu zalecamy ogolenie okolicy, która ma być depilowana. Zwykle wykonujemy od 4-6 zabiegów, które najpierw sprawiają że włosy są delikatniejsze i miękkie, a potem zupełnie wypadają. Włosy poddane epilacji laserowej nie wrastają, nie robią się krosty, ropnie, które są utrapieniem wielu Pań w tej okolicy. Po epilacji laserowej koronkowa bielizna wygląda bardzo atrakcyjnie, często zabieg epilacji laserowej  jest wpisywany na bony podarunkowe dla Pań.

Recepcja: tel: +48 785 17 08 71

recepcja@mediwell-beauty.pl

MediWell Beauty, dr Marta Skoczylas

ul. Kamionkowska 41/3, 03-812 Warszawa